Bauskā aizritējuši sestie „Annas danči”

Bauskā, Saules dārzā un Pilskalna parka estrādē, 22. jūlijā noritēja jau sestais senioru deju festivāls „Annas danči”, kurā piedalījās 13 deju kolektīvi no visas Latvijas.

Kā jau Bauskas senioru deju festivālā ierasts, arī šogad „Annas danči” apmeklētājus un dalībniekus priecēja silts un saulains laiks. Jau otro gadu, šoreiz Saules dārzā, norisinājās arī festivāla iedancis, kuru tā organizatore un Bauskas Kultūras centra senioru deju kopas „Vēlreiz” vadītāja Inese Smilškalne vēlas uzturēt kā festivāla tradīciju. „Dienas koncertā festivāla dalībnieki jūtas ļoti labi – viņiem ir iespēja dejot solo dejas, kuru laikā kolektīvi var parādīt savu raksturiņu”, stāsta I. Smilškalne.

Pēc festivāla iedanča dejotāji pulcējās pie Bauskas pils, lai dotos svinīgajā svētku gājienā uz estrādi un lai iesāktu koncertu ar kopīgu deju „Vīnes maršs”. Koncertā krāšņus tērpus un līksmu deju soli izrādīja “Dzīves virpulī” no Vārkavas, “Vīzija” no Jaunjelgavas, “Astras” no Ogres, “Sidraba pavediens” no Alūksnes, “Dāmītes” no Mores pagasta, “Magdalēna” no Rīgas, “Madaras” no Lielauces, “Randiņš” no Auces, “Vēl aizvien” no Bikstu pagasta, “Ābeļzieds” no Baložiem, “Veldze” no Jaunolaines, “Saulessvece” no Lielvircavas, kā arī Bauskas Kultūras centra senioru deju kopa “Vēlreiz”.

Deju kolektīvs „Astras” darbojas jau 15 gadus, un tā dalībnieces aktīvi piedalās dažādos senioru deju pasākumos – Bauskā viņas viesojušās arī iepriekš. „Mūs visus vieno deja, tāpēc arī šurp dodamies. Es ļoti lepojos ar savām kolektīva dāmām – viņas ir pierādījušas, ka kustībā ir veselība,” atzīst deju kolektīva „Astras” vadītāja Māra Gulbe. Līdzīgās domās ir senioru deju kopas „Magdalēna” vadītāja Antra Zūkere. Viņa pauž, ka dejošana dāmām sniedz iespēju piepildīt sapni, kas dažādu iemeslu dēļ ticis nesasniegts: „Dažkārt deju kolektīvos jauni dalībnieki nevar iekļauties, jo nepieciešamas priekšzināšanas, bet senioru deju kopām šādu prasību nav – mēs piemērojam dejas kolektīva spējām. Dāmām tā ir iespēja sapucēties un dejot pie skaistas mūzikas, kas viņām sniedz emocionālu gandarījumu.”

Brigita Ripa un Mirdza Ķīle no „Magdalēna” atklāj, ka senioru deju kopa nav vienīgais viņu brīvā laika pavadīšanas veids: „Mēs dejojam līnijdejas, vingrojam, arī ejam nūjot.” Deju kopas „Saulessvece” vadītājs Ilgvars Pauniņš atklāj, ka strādāt ar sieviešu kolektīvu nemaz neesot tik viegli: „Man ir jābūt džentelmenim, nedrīkstu dāmas aizvainot. Reizēm, ja pasprūk kāds asumiņš, tad viņas mani pa jokam rāj.” Tomēr I. Pauniņš atzīst, ka deja ir viņa sirdslieta, turklāt „Saulessvece” kundzes viņam esot ārkārtīgi mīļas. „Saulessvece” esot bieži festivāla viesi un viņiem liels prieks, ka festivāls aug un gūst arvien lielāku atpazīstamību: „Kad 12 gadus atpakaļ uzsāku strādāt kā senioru deju kopas vadītājs, es nekad nebūtu iedomājies, ka šī kustība izaugs tādā plašumā.”

Festivāla noslēgumā visi kolektīvi atkal vienojās kopīgā dejā. Šoreiz tā bija pie skaņdarba „Pie Dieviņa gari galdi”. „Annas danči” organizatore I. Smilškalne atzina, ka viņa par paveikto ir gandarīta: „Jūtos it kā lidotu metru virs zemes. Nākamgad festivāls noteikti būs.”

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*