Bauskā notiks jauniešu deju kolektīvu konkurss “Ziemassvētku kauss 2017”

Devītajā decembrī Bauskā, Īslīces pagasta kultūras namā un Sporta namā “Mēmele”, notiks 19. jauniešu deju kolektīvu konkurss “Ziemassvētku kauss 2017”, kur pulcēsies dejotāji no visas Latvijas.

Kā ierasts, arī šogad konkursā paredzētas divas daļas, no kurām pirmā ir deju programma, kuru vērtēs žūrijas komisija vismaz trīs dejas nozares ekspertu sastāvā. Konkursa dalībniekiem jāsagatavo trīs dejas, no kurām divas ir latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas pēc brīvas izvēles, bet trešā ir obligātā repertuāra deja. Obligātā repertuāra deju dalībnieki var izvēlēties no divām piedāvātajām – “Baloža dziesma” ar Artas Melnalksnes horeogrāfiju un Didža Rijnieka mūziku vai “Saimes galds” ar Jāņa Purviņa horeogrāfiju un Ernesta Medņa mūziku.

Konkursa otrā daļa norisināsies sporta namā “Mēmele”, kur jaunieši piedalīsies sportiskās aktivitātēs. Šajās aktivitātēs dalībniekiem jācenšas iegūt pēc iespējas labāki rezultāti, jo iegūtie punkti tiks iekļauti konkursa kopvērtējumā. Summējot abas konkursa daļas, tiks noteikts 2017. gada Ziemassvētku kausa ieguvējs.

Konkursa galvenā balva – ceļojošais kauss – šobrīd atrodas pie pērnā gada uzvarētāja, Iecavas kultūras nama jauniešu deju kolektīva, kas šogad konkursā startē kā Goda viesis – piedalās abās konkursa programmās, bet netiek vērtēts.

Šī gada konkursam kolektīvi pieteikties var līdz 30. novembrim, konkursa pieteikuma anketa un nolikums atrodams Bauskas Kultūras centra mājaslapā – kultura.bauska.lv/dokumenti.

Konkursā piedalās 25 B vai C kvalifikācijas grupas jauniešu deju kolektīvi, kas pirmie iesūtījuši pieteikumus. Pērn konkursā piedalījās deju kolektīvi no Bauskas, Codes, Olaines, Talsiem, Elejas, Tērvetes, Pastendes, Rīgas, Saldus, Skultes, kā arī citām Latvijas pilsētām.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Grenctālē notiks Bauskas deju apriņķa kolektīvu koncerts

Grenctāles kultūras namā 29. martā plkst. 18.00 notiks Bauskas deju apriņķa XVI Deju svētku ...

Pirmajā adventē iemirdzēsies Bauskas galvenā egle

Svētdien, 3. decembrī, Bauskas rātslaukumā iemirdzēsies pilsētas galvenā egle, aicinot iedzīvotājus piedalīties Ziemassvētku ieskaņā. ...

Latviešu piedzīvojumi Tobāgo būs skatāmi arī Bauskā

  Atzīmējot šā gada gaviļnieku – komponista Ulda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras ...