“Ievainotais jātnieks”

Bauskas Kultūras centrā 11. novembrī pēc Lāčplēša dienas atceres pasākuma būs iespēja noskatīties filmu “Ievainotais jātnieks”, kas stāsta par Latvijas Brīvības pieminekļa autoru – tēlnieku Kārli Zāli.

Filma ataino Brīvības pieminekļa celtniecību, stāsta par tā autora, tēlnieka Kārļa Zāles dzīvi un daiļradi. “Ievainotais jātnieks” ir tēlains vēsturisko un dzīves notikumu kaleidoskops, kas ļauj sajust Brīvības skaudro garšu un iepazīstina ar izcilākajiem klasiskās tēlniecības piemēriem. Iestudētās kinoarhīva ainas sniedz iespēju atpazīt skatītāju iemīļotus aktierus – Imantu Stradu, Dārtu Daneviču, Lauri Subatnieku, Ģirtu Liuziniku, Ievu Aleksandovu- Ekloni, Daini Gaideli un citus.

“Ievainotais jātnieks” nav tikai Latvijas vēstures grāmata ekrāna vīzijās, filma uzdod vairākus eksistenciālus jautājumus, kas mūsdienās nav zaudējuši aktualitāti, kur svarīgākais no tiem ir Brīvības jēdziens. “Ievainotais jātnieks” ieskicē arī mūsdienu pazīstamāko tēlnieku domas un  dzejnieka Ulda Bērziņa redzējumu. Režisore Ilona Brūvere filmu strukturē kā dokumentālu spēlfilmu, rosinot skatītāju domāt un just kinohronikas un inscenētas ekrāna patiesības sintēzē. Kinooperatores Elīnas Bandēnas kadra un gaismas dramaturģiju filmā uzsver komponista Ērika Ešenvalda mūzika, kura par Brīvībai celto pieminekli izstāsta klavieru un vijoles mūzikas skaņās.

Filma veltīta Latvijas simtgadei un tēlnieka Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienai.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” konkursa darbu izstāde

No 1. decembra līdz 14. janvārim Bauskas muzejā apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ...

Festivāls “Vivat Curlandia!”

2017. gada 15. un 16. jūlijā jau otro gadu Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā ...

V. Plūdoņa muzeja atjaunoto ēku atklāšana

Šī gada 23. augustā no plkst. 12.00 gaidāma V. Plūdoņa muzeja atjaunoto ēku atklāšana.