Lāčplēša dienai veltīti pasākumi Bauskā

Godinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos, Bauskā notiks vairāki Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Sestdien, 11. novembrī plkst. 17.00, notiks Lāčplēša dienai veltīs piemiņas brīdis pie pieminekļa “Par Latvijas brīvību kritušiem”. Šeit izskanēs svinīgas uzrunas, Mežotnes kora vīri izdziedās leģionāru dziesmas, un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem varoņiem cieņu izrādīs Bauskas jaunsargi un zemessargi.

Pēc piemiņas brīža visi aicināti piedalīties lāpu gājienā, kas vedīs no pieminekļa līdz Bauskas rātslaukumam. Iededzot līdzi paņemtās lapās un dodoties gājienā, godināsim Latvijas brīvības cīnītājus, kuru ticība un nestie upuri ļāvuši mūsu tautiešiem būt brīviem savā zemē un dēvēt Latviju par mājām.

Šajā pašā dienā plkst. 18.30 Bauskas Kultūras centrā būs iespēja noskatīties dokumentālo spēlfilmu “Ievainotais jātnieks”, kas stāsta par Latvijas Brīvības pieminekļa autoru – tēlnieku Kārli Zāli. Filma ataino Brīvības pieminekļa celtniecību un stāsta par tēlnieka Kārļa Zāles dzīvi un daiļradi. “Ievainotais jātnieks” ir tēlains vēsturisko un dzīves notikumu kaleidoskops, kas ļauj sajust brīvības skaudro garšu.

Piemiņas dienā iedegsim svecītes, dalīsimies kopības sajūtā un godināsim cilvēkus, kuri sekmējuši Latvijas valsts dibināšanu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Ziemassvētku ieskaņas pēcpusdiena

Bauskas Kultūras centrā 19. decembrī plkst. 14.00 notiks literāri muzikāla Ziemassvētku ieskaņas pēcpusdiena “Dvēseles ...

“Sus Dungo” koncerts Bauskas pils muzejā

Šī gada 9. septembrī plkst. 19:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies jaunības, patiesas brīvības un ...

Jaungada balle “Latviešu estrādes zelta gadi” kopā ar grupu “Labi cilvēki”

Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri Bauskas Kultūras centrā notiks Jaungada sagaidīšanas balle ...