Šogad “Bigas krūze” dejotājus pulcēs Grenctāles kultūras namā

Sestdien, 20. janvārī, Grenctāles kultūras namā notiks Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze 2018”.

Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad noritēs jau ceturto reizi. Tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, kā arī popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas, atklājot to daudzveidību.

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, kura par savu ieguldījumu apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Tā kā Biruta ikdienā mīļi saukta par Bigu, tad arī konkurss un tā galvenā balva, deviņus kilogramus smagā tērauda krūze, nodēvēti kā “Bigas krūze”.

Katrs kolektīvs sadancī izdejos divas dejas – vienu no latviešu tautas deju zelta fondiem un otru pēc savas izvēles. Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs horeogrāfe, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Ilze Mažāne; horeogrāfe, profesore, Latvijas Zinātņu padomes eksperte, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Rita Spalva un horeogrāfe, dejas pedagoģe, vairākkārtēja Deju svētku virsvadītāja – Marga Apsīte.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” šogad piedalās VPDK Gatve; VPDK Aizkrauklis; SDK Aizkrauklis; SDK Ozolnieki; VPDK Laipa; VPDK Rundāle; SDK Šurpu turpu; SDK Mārtiņš; VPDK Pali; VPDK Līdums; VPDK Viducis; VPDK Dardedze; VPDK Ducis; VPDK Biguļi; SDK SenBiguļi.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Rudens brauc – uz tirgu sauc

Šī gada 1. oktobrī plkst 12.00 Codē atpūtas vietā aiz galdniecības norisināsies Miķeļdienas tirgus ...

Senioru deju festivāls “Annas danči”

Bauskā, 22. jūlijā, norisināsies VI senioru deju festivāls “Annas danči”, kurā piedalīsies 13 deju ...

Jaungada balle “Latviešu estrādes zelta gadi” kopā ar grupu “Labi cilvēki”

Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri Bauskas Kultūras centrā notiks Jaungada sagaidīšanas balle ...