“Adoramus” piedalījies pirmajā “Latvian Voices a capella” festivālā Valmierā

Bauskas Kultūras centra vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs ar vadītāju Diānu Siliņu no 7. līdz 10. augustam viesojās pirmajā “Latvian Voices a cappella” festivālā Valmierā.

Vokālā grupa “Latvian Voices” ansambļu meistarklases rīko jau trešo gadu. Šogad tās iegūst vēl plašāku vērienu ar mērķi “a cappella” svētkus sarūpēt ne tikai meistarklašu dalībniekiem, bet arī klausītājiem. Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja pieredzēt četrus dažādus “a cappella” mūzikas koncertus, savukārt pašmāju un ārzemju vokālajām grupām un ansambļiem trīs dienu garumā notika izglītojošas un praktiskas meistarklases.

“Šīs četras dienas Valmierā bija jebkuru pūļu vērtas – gan apgūstot jaunu repertuāru vasaras laikā, gan izkārtojot atvaļinājumus un meklējot finansējumu dalības maksai. Mēs esam piedzīvojušas tik milzīgu emociju buķeti, sākot no šausmīga satraukuma pirms katras stāšanās profesionāļu priekšā, līdz prieka asarām, saņemot atzinības vārdus. Ar katru no pieciem kolektīviem strādāja visas “Latvian Voices” dalībnieces un arī zviedru “a capella” ansambļa “The Real group” dalībnieki. Mēs ievērojām katru ieteikumu un noslēguma koncertā visu izmantojām, par ko saņēmām komplimentus gan no meistarklašu vadītājiem, gan citu kolektīvu dalībniekiem. Kā kolektīva vadītājai man tas ir bijis sirreāls piedzīvojums un brīnišķīgs sezonas noslēgums, kam jau tūlīt sekos atkal jauns cēliens,” ar piedzīvoto dalās “Adoramus” vadītāja Diāna Siliņa.

Meistarklasēs piedalījās “a cappella” ansambļi: “Jūti” no Ķekavas, “Putnu dārzs” no Rīgas, “Dziesmu skola” no Talsiem, “Mirt” no Pērnavas, kā arī Bauskas Kultūras centra vokālā ansambļa “Adoramus” sievietes. Festivāla noslēgumā izskanēja arī “Latvian Voices” radīts jaundarbs meistarklašu dalībnieku kopkorim – “Sajušanās”. Festivāla īpašais viesis bija Zviedrijas “a cappella” grupa – “The Real Group”.

Vokālais ansamblis “Adoramus” pateicas Bauskas luterāņu draudzei par atbalstu pieaugušajām ansambļa dalībniecēm, sedzot pusi no dalības maksas, un Bauskas novada domei par skolnieču dalības maksas segšanu no programmas “Atbalsts izglītojamajiem”.

Attēlā: “Adoramus” kopā ar “The Real Group” un “Latvian Voices”.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*