“Adoramus” startēs II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā

Bauskas Kultūras centra jauktā vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs 11. maijā piedalīsies II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā.

Šī gada pavasarī norisinās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkurss, kurā tiks noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās – mazās vokālās grupas, lielie vokālie ansambļi ar dalībnieču skaitu no septiņām līdz divpadsmit dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi.

II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa pirmajā kārtā Zemgalē, kas martā norisinājās Ozolnieku novadā, Bauskas Kultūras centra jauktā vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs, startējot lielo vokālo ansambļu kategorijā, ar 45,83 punktiem ieguva visaugstāko vērtējumu, kas nodrošināja iespēju piedalīties konkursa finālā. Konkursa pirmajā kārtā dziedātājas izpildīja trīs dziesmas: “Saulīt’ vēlu vakarā(i)”, latviešu tautasdziesmu Andra Sējāna apdarē, “Laudamus in Domine” (Dziedam tam Kungam), sakrālu tekstu ar Eves un Austriņas mūziku, un “Jūras māte”, latviešu tautasdziesmu ar Riharda Dubras mūziku.

Konkursa otrajā kārtā jeb finālā vokālie ansambļi izpildīs brīvas izvēles programmu a cappella 10 līdz 15 minūšu garumā. Vokālā ansambļa “Adoramus” sieviešu sastāvs izpildīs trīs iepriekš minētās dziesmas, programmu papildinot ar Lauras Jēkabsones “Lec, saulīte, rītā agri”.

“Patiesībā pilnīgs brīnums, ka esam nokļuvušas finālā, ko pašas arī labi izjūtam. Tas bija eksperiments, kas noslēdzās ar ļoti augstu novērtējumu. Mēs visas mīlam mūziku, dziedāšanu, muzicēšanu, skaistu skaņu, harmoniju un eksperimentus ar repertuāru. Šis konkurss sniedz iespēju mums eksperimentēt gan sastāva, gan solo partiju ziņā. Šī ir vieta, kur izvērsties, jo tie nav svētki ar uzliktu satura rāmi, bet gan brīvs lidojums. Protams, priecīgs satraukums mijās ar bažām, jo viss repertuārs jādzied no galvas. Klausoties šķiet vienkārši, bet ātri to apgūt nav tik viegli,” stāsta vokālā ansambļa mākslinieciskā vadītāja Diāna Siliņa.

Vēlam “Adoramus” dalībniecēm II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa finālā skaistu dziedājumu un augstus rezultātus!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*