Aicinām amatiermākslas kolektīvus atbalstīt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju iniciatīvu

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina amatiermākslas un kultūrizglītības iestāžu kolektīvus atbalstīt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju iniciatīvu – kļūt par daļu no digitālā kopkora, piedaloties Renāra Kaupera un Jāņa Aišpura dziesmas “Tavs karogs” videoklipa filmēšanā!

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz nākamo gadu, taču jau šovasar sadarbībā ar LMT taps īpašs videoklips. Gatavojoties svētkiem, Renārs Kaupers un Jānis Aišpurs radījuši dziesmu “Tavs karogs” kora koncertam “Dziesmubērns”, un šobrīd aicina jauniešus iesūtīt dziesmas video vai tās fragmentu, tā piedaloties videoklipa veidošanā.

Dziesmas autori aicina jauniešus iesaistīt draugus, skolotājus un vecākus, kopā noklausīties un iemācīties jauno dziesmu, dziedāt, spēlēt un dejot līdzi vai kā citādi radoši izpausties tās pavadījumā un to visu nofilmēt, lai kopā radītu dziesmas videoklipu un tā skanētu un priecētu Latviju jau šogad.

Nofilmētie video jāiesūta līdz 2020. gada 23. aprīlim. Dziesmas “Tavs karogs” vārdus, notis, dziedājumu paraugus un informāciju par dalību meklējiet ŠEIT.

“Mēs visi kopā, kaut arī katrs savās mājās, joprojām esam tas spēks, kuram pateicoties, svētki atkal noteikti notiks un spēcīgā tradīcija turpināsies. Bet tikmēr mēs meklējam dalībniekus mūsu dziesmas video klipa veidošanai! Tāpēc gribam vēlreiz uzaicināt visus un ikvienu, kas vien vēlas, kļūt par daļu no svētku dziesmas “Tavs karogs”,” aicina Jānis Aišpurs un Renārs Kaupers.

Projekts tapis sadarbībā ar LMT, kas krīzes laikā iesaistās arī tiešsaistes izglītības procesā. LMT nodrošinājis daļai skolēnu, kam nebija pieejamas viedierīces, telefonus ar interneta pieslēgumu, kā arī iesaistījies digitālā izglītības satura platformas izveidē.

“Skolēnu dziesmu un deju svētki ir lielākais Latvijas jauniešus vienojošais notikums. Kaut gan uz to nāksies pagaidīt, šobrīd arī tie, kuriem nebūtu iespējas fiziski atrasties Mežaparka Lielajā estrādē, var kļūt par daļu no svētku dziesmas, pateicoties tehnoloģijām. Esam gandarīti, ka ikviens var kļūt ne tikai par skatītāju, bet arī dalībnieku, iesūtot savu dziesmas ierakstu,” pauž LMT prezidents Juris Binde.

“Vēlreiz vēlos pateikties visiem, kas gatavojās Svētkiem, un visiem, kas mūs atbalsta. LMT un dziesmas autoru iniciatīva ļaus digitāli piepildīt to īpašo kopābūšanas sajūtu, kas ir viena no vadošajām Svētku emocionālajā spektrā. Aicinu atsaukties ikvienu, kam tuva šī dziesma un kordziedāšanas prieks,” akcentē XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas apliecina, ka senās latviešu dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas tradīcijas tiek turpinātas un turētas godā. Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās. XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājs – Valsts izglītības un satura centrs. Svētku lieldraugs – Swedbank.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*