Aija Baumane un studenti – tekstila un šķiedras māksla Latvijas Mākslas akadēmijā

No 8.marta līdz 14. aprīlim Bauskas muzejā būs apskatāma LMA profesores, izcilās latviešu tekstilmākslinieces Aijas Baumanes darbu kolekcija un viņas studentu darbi. Daļu izstādes veido gan pirmā kursa gobelēni, gan bakalaura un maģistra diplomdarbi visplašākajā tēmu, tehniku un materiālu spektrā.

Tekstilmākslas izpausmes ir plašas, tāpēc pirmajos studiju gados svarīgi ir apgūt amatu no pašiem pamatiem, izdibinot visu par materiāliem, krāsām un tehnikām, vēlāk šīs zināšanas papildinot ar saviem individuālajiem struktūru, formu, un vielu pētījumiem, kas aizved pie oriģināliem un pārsteidzošiem mākslinieciskiem atradumiem. Svarīgi, ka mācību procesa laikā tuvumā ir ļoti profesionāla, pieredzējusi personība – tāda ir profesore Aija Baumane, kura spēj saskatīt vērtīgas idejas aizmetni šķietami necilā skicē, rosināt uz eksperimentiem, iedrošināt nebaidīties no neveiksmēm un ar dažādu interesantu uzdevumu palīdzību provocēt uz padziļinātu tēmas izpēti – lai kāda tā būtu.

Tekstilmāksliniece Aija Baumane pati savos radošajos darbos vienmēr atļaujas eksperimentēt, meklēt aizvien jaunas izpausmes formas savu filozofisko ideju īstenošanā. Būdama viena no pirmajām Tekstilmākslas nodaļas absolventēm un strādājot LMA, Aija Baumane ir stāvējusi līdzās visu profesionālo Latvijas tekstilmākslinieku paaudzēm, daloties ar savu pieredzi un zināšanām, palīdzot attīstīt topošo mākslinieku individuālo rokrakstu, organizējot izstādes un saturot kopā arī visu paaudžu šķiedras māksliniekus Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijā.

Izstādes atklāšanas laiks tiks precizēts.

Ziņa publicēta 26. februārī.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*