Alberta Franciska Pauliņa jubilejas izstāde “Retrospekcija”

Albertam Franciskam Pauliņam šis ir jubilejas gads – augustā viņš svinēs septiņdesmit gadu dzimšanas dienu. Jubilejai Alberts ir sagatavojis izstādi  “Retrospekcija”, kas 11.augustā tiks atklāta Bauskas muzejā. Izstāde apskatāma līdz 30. septembrim.
Alberts Pauliņš -viens no lielākajiem krāsu meistariem ir ainavists. Viņš strādā arī klusās dabas žanrā, glezno arī portretus un aktus. Mākslinieks glezno īpašā vietā, darbnīcā, ko kādreiz cēla Kārlis Neilis, vēlāk darbnīcā strādāja Ansis Artums. Šajā radošajā vietā tapuši darbi arī šai jubilejas izstādei.

Savas dvēseles stāstu Alberts izstāsta gleznās. Stāsta par gaismu un par tumsu, par debess skaistumu, kas visiem pieejama bez maksas, un arī par tumšām bedrēm, kurās mīt ēnas, bēdas un dzīves grūtības, bet pāri visam viņa dzīvē ir zīme, kas piesprausta pie viņa molberta: “Jēzus ir Kungs.”

Glezniecība māksliniekam ir tāda kā cīņa starp mieru un nemieru. Spilgtu gaismu un dziļām ēnām, un tas viss kopā rada dzīves pilnības izjūtu. „Es gleznoju to, ko vislabāk pazīstu, to, ar ko es dzīvoju un kas man ir dārgs, savu pasauli caur savām sajūtām” saka mākslinieks. Dzīvot savam sapnim, īstenot to audeklos un kartonos, gleznot un gleznot – A.F.Pauliņam tas ir dzīvesveids, un to spēj ne katrs mākslinieks.

Reizē ar izstādes atklāšanu skatītājiem tiks piedāvāta Jāņa Valdemāra Helmaņa veidota dokumentāla filma par Albertu Pauliņu “Tukuma van Gogs”, kurā daudzos tuvplānos būs iespēja līdz sīkām detaļām pētīt gleznu tapšanu un iepazīt arī pašu mākslinieku. Interesanti, ka tukumnieki tā arī iesaukuši savas pilsētas gleznotāju, saskatot būtiskas līdzības abu gleznotāju likteņos.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

“Edgars un Aina Šēnbergi. Modernisti”

Bauskas pils muzejā 3. augustā plkst. 15.00 notiks tikšanās ar arhitektu Edgara un Ainas ...

“Foto dienas Bauskā 2017” izstādes atklāšana

Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē 28. oktobrī plkst. 14.00 tiks atklāta “Foto dienas Bauskā ...

IZPĀRDOTS/ “The Sound Poets” akustiskais koncerts “Joprojām”

Latviešu grupa „The Sound Poets” decembrī turpinās pavasarī veiksmīgi aizsākto akustisko koncertu sēriju „Joprojām”. ...