Amatiermākslas sezonu Bauskas Kultūras centra kolektīvi šogad atklās ar koncertdienu “KOPU KOPĀ”

Novembra pirmajā sestdienā, 5. novembrī, Bauskas Kultūras centrā virmos svētku noskaņa, jo iestādes amatiermākslas kolektīvi pēc divu gadu pārtraukuma sanāks kopā, lai koncertdienā “KOPU KOPĀ” atklātu savu jauno sezonu. No plkst. 15:00 baušķeniekiem tiks piedāvāts apmeklēt četrus dažādus koncertus, kuros kolektīvu dalībnieki ar lielu aizrautību demonstrēs savu prasmi dziedāt, dejot un spēlēt.

“Beidzot amatiermākslas kolektīvi pilnvērtīgi var ne tikai satikties mēģinājumos, bet arī būt kopā koncertos un nodot skatītājiem sagatavotos priekšnesumus. Būšana kopā kolektīvā un būšana kopā ar skatītāju jau ir viens no priekšnosacījumiem, lai ne tikai mūsu kolektīvi, bet amatiermāksla kā tāda varētu pastāvēt. Priecājos, ka smago pandēmijas laiku kolektīvi ir izturējuši un mēs visi kopā pilnvērtīgi varam uzsākt jauno kultūras dzīves sezonu,” stāsta Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš. Kopība kā vērtība ieslēpta arī kolektīvu radošās sezonas atklāšanas pasākuma nosaukumā. Tas simbolizē kopības sajūtu un spēku, kas jūtams katrā kolektīvā un visiem kolektīviem sanākot kopā.

Koncertdienu plkst. 15:00 atklās Bauskas Tautas teātra (režisore Ināra Hegenbarte) skečs “Astroloģija”, pēc kura ar deju priecēs Eiropas deju kopa “Vēlreiz” (vadītāja Inese Smilškalne), līnijdeju grupa “Hot Boots” (vadītāja Liene Feldmane) un mūsdienu deju grupa “Lēra” (vadītāja Kitija Upelniece).

Otrajā koncertā plkst. 16:10 ar skanīgu dziesmu uzmundrinās folkloras kopa “Trejupe” (vadītāja Daina Ārmane), vokālais ansamblis “Eliksīrs” (vadītāja Marina Lazdiņa) un sieviešu vokālais ansamblis “Adoramus” (vadītāja Diāna Siliņa).

Trešais koncerts sāksies plkst. 17:10, un tajā sadziedāsies visi Bauskas Kultūras centra kori – senioru koris “Sarma” (diriģente Daina Ārmane), jauktais koris “Dzīle” (diriģents Jānis Āboliņš) un jauktais koris “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus).

Koncerta dienas noslēgumā plkst. 18:10 uz Kalna ielas 18 skatuves dēļiem kāps senioru deju kolektīvs “Senbiguļi” (vadītāja Santa Zemīte), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” (vadītāja Santa Zemīte) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele” (vadītāja Ligita Irbīte). Lai gan attālināti, dejotpriekā kopā ar mums būs arī tautas deju ansamblis “Jandāls” un TDA “Jandāls” studija (vadītāja Tamāra Ļisovcova), kuriem māju skatuvi šoreiz sanāks iemainīt pret koncertu Saldū.

Visas dienas garumā izstāžu zālē un foajē nama viesiem būs iespējams apskatīt gleznošanas studijas “Meistars Gothards” (vadītāja Inga Krolle) izstādi “Satikšanās” un tautas fotostudijas “Bauska” (vadītājs Arnis Indriks) izstādi “Latvijai”.

Šobrīd Bauskas Kultūras centrā darbojas 16 amatiermākslas kolektīvi, kuri ir atvērti ikvienam pilsētniekam, kurš jūt aicinājumu radoši izpausties un vēlmi dažādot savu brīvu laiku. Koncertdiena ir lieliska iespēja iedzīvotājiem pirmo reizi iepazīties ar kolektīviem, lai kādam no tiem pēcāk arī pievienotos. Uz tikšanos dzeltenajā namā Kalna ielā 18!

Ieeja visos koncertos ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*