Ar Zāļu dienas tirgu Bauskas Rātslaukumā ieskandinās Līgo svētkus

Ieskandinot lustīgu Līgo svētku un jestras Jāņu dienas gaidas, 22. jūnijā no plkst. 15:00 līdz plkst. 20:00 Bauskas Rātslaukumā notiks mājražotāju un amatnieku Zāļu dienas tirgus. Paralēli norises apmeklētājiem būs iespēja baudīt arī kultūras programmu un nodoties citām aktivitātēm.

Par muzikālo noformējumu ielīgošanas svētkos rūpēsies trīs folkloras kopas – Bauskas Kultūras centra folkloras kopa “Trejupe”, Ceraukstes tautas nama folkloras kopa “Laukam pāri” un Iecavas kultūras nama folkloras kopa “Tarkšķi”. Pasākuma programmu papildinās arī Bauskas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”.

Fonā skanot noskaņu mūzikai un tirgus čalām, tautas lietišķās mākslas studijas ”Bauska” teltī ikviens interesents varēs iegādāties kādu sev tīkamu etnogrāfiskā tautas tērpa elementu, kā arī pats izgatavot dāvanu maisiņus, kuros ielikt tirdziņā iegādāto “ciema kukuli” vai dāvanu svētku gaviļniekiem Līgai un Jānim. Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja darboties Līgo svētku radošajā darbnīcā – izgatavot apsveikuma kartītes un iepazīt jāņuzāļu daudzveidību. 

Šoreiz Zāļu dienas tirgū dalību reģistrējuši 50 dažādi mājražotāji un amatnieki, piedāvājot daudzveidīgu preču sortimentu, lai kādā no tirgotāju būdiņām ikviens apmeklētājs atrastu ko sev tīkamu. Tirdziņā varēs iegādāties gardumus, ko likt svētku galdā – maizi, sieru, gaļas izstrādājumus, konditorejas izstrādājumus, mērces, garšvielas, našķus, vīnu, bio sulas u.c. Tāpat būs iespējams padomāt par jaunu Jāņu dienas sagaidīšanas tērpu, jo piedāvājumā pircēji atradīs arī lina kleitas, platmales, cepures, zeķes, plecu lakatus, tautiskās jostas, rotaslietas un mākslīgo ziedu vainagus. Tirdziņā būs nopērkamas arī dažādas dāvanas – koka izstrādājumi, skalu pinumi, apdrukāts apģērbs svētku tematikā, ādas izstrādājumi, pirtslietas, skrubji, kosmētika, izšūti priekšauti, dvieļi un citi tekstilizstrādājumi.

Netiks aizmirsts arī par garšām bagātiem vēderpriekiem, jo pasākumā apmeklētāji varēs nobaudīt dažādas uzkodas – beļģu vafeles no “Rolling Lady” (@rollingLadytrailer), gardus kafijas dzērienus, atvēsinošu saldējumu no “Balticovo” un Z/S “Krišjāņi”. Tāpat saldo našķu cienītāji varēs iegādāties arī cukurvati, popkornu un Līgo svētku tematikā darinātas piparkūkas.

Aicinām ņemt vērā, ka 21. un 22. jūnijā pilsētā tiks noteikti satiksmes ierobežojumi. No 21. jūnija plkst. 22.00 līdz 22. jūnija plkst. 21.00 slēgts stāvlaukums pie Bauskas Rātslaukuma (Rātslaukums 1, Bauska). No 22. jūnija plkst. 13.00 līdz 22. jūnija plkst. 21.00 satiksme nebūs iespējama posmā no Plūdoņa un Pasta ielas krustojuma līdz Rīgas un Pasta ielas krustojumam. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*