Bauskā būs skatāma izrāde “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās”

Bauskas Pilskalna estrādē 23. augustā plkst. 19.00 būs skatāma izrāde “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās”.

Izrādes režisors ir Valdis Lūriņš, lomās – Mārtiņš Egliens, Ieva Sutugova, Mārtiņš Brūveris, Inita Sondore, Ginta Krievkalna, Rolands Beķeris un Marģers Eglinskis.

Tikko kā notikušajās izrādēs Jelgavā, Tukumā, Rojā un Madonā skatītāji ar ovācijām juta līdzi “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās” uzvedumam. Tā tas notiek visās pilsētās, kad aplausi nav pieklusuši jau vairāk kā minūti, Alberta Legzdiņa lomas atveidotājam Mārtiņam Eglienam ir jāklusina skatītāji, lai varētu turpināt izrādi. Tas ir liels notikums un emocionāls baudījums, pateicoties “Čikāgas piecīšu” skaistajām dziesmām un muzikālo aktieru talantīgajam izpildījumam. Izrādes izskaņā sadziedāšanā piedalās arī talantīgie dziedātāji no Bauskas “Aprīļa pilienu” popgrupas “Sapnītis” Nijoles Berezinas vadībā.

“Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās” ir muzikāla vīzija izrādē, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to, kādi bija un nebija “Čikāgas piecīši”. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi”.

Šogad aprit 30 gadi kopš “Čikāgas piecīšu” atgriešanās Latvijā 1989. gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu. “Čikāgas piecīšu” izpildītās dziesmas jau gadiem bija ārkārtīgi populāras Latvijā, kaut arī neviens nebija redzējis, kā izskatās dziedātāji un pat nezināja, kā viņus sauc. Nelegālie “Čikāgas piecīšu” ieraksti klejoja un tika pārrakstīti neskaitāmas reizes, līdz plates un magnetofona lentas vārda pilnā nozīmē juka ārā un kļuva caurspīdīgas no spēlēšanas.

Nenovērtējama ir Alberta Legzdiņa nozīme “Čikāgas piecīšu” pastāvēšanā. Viņš izkopa īpašu humora pilnu grupas koncertēšanas stilu. Tie būtībā nebija koncerti, bet gan izrādes ar dziesmām un humora skečiem, kuros vienmēr skanēja aktuāli, nevienu neaizskaroši joki.

“Izrādē noteikti būs arī šodienas aktualitātes, jo “Čikāgas piecīši” vienmēr prata būt laikmetīgi,” teic Valdis Lūriņš. Interesanti, ka Alberts Legzdiņš savulaik pats bija uzaicinājis Valdi Lūriņu iestudēt izrādi par slaveno grupu, bet laiks ir darījis savas korekcijas, un izrāde ir tapusi šogad.

Šarmantā Alberta Legzdiņa tēlā iejutīsies Mārtiņš Egliens, kurš pats ir ļoti atraktīvs aktieris ar izteiktu spēju sadarboties ar publiku. Viņš ļaus skatītājiem izbaudīt “Čikāgas piecīšu” jokus un gaisotni. Mārtiņš Brūveris kļūs par Armandu Birkenu un valdzinās skatītājus ar savu apbrīnojamo balss tembru liriskajās dziesmās. Janīnas Ankipānes šarmu un muzikalitāti iemiesos dziedātāja Ieva Sutugova. Lorijas Vudas tēlā iejutīsies dziedātāja Ginta Krievkalna vai Dailes teātra aktrise Inita Sondore. Marģers Eglinskis atveidos gan Uldi Ievānu, gan Uldi Streipu, kuri abi bija izcili joku meistari grupā. Vēl izrādē skatītāji varēs tikties ar Ilmāru Dzeni, ko atveidos Liepājas teātra dziedošais aktieris Rolands Beķeris. Ilmārs Dzenis pašos pirmsākumos ir dziedājis “Čikāgas piecīšos”, taču vēlāk bijis spiests pārcelties uz Floridu, kur sāka pats savu mūziķa karjeru. Izrādē kā Larisa Mondrusa uzmirdzēs Ginta Krievkalna. Jāpiebilst, ka Larisa Mondrusa emigrēja no Latvijas krietni vēlāk, un viņai nav saistības ar “Čikāgas piecīšiem”, tomēr arī viņas dziesma “Svešā zemē stādu rozes” ir tautā ļoti populāra un piederīga tā laika notikumiem.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīze kasēs. Cena: 8-, 10.-, 12.-, 15,-  EUR.  Bērniem biļetes nav nepieciešamas, ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*