Bauskā jau trešo reizi ar īpašu ceremoniju sagaidīs saulstāvju saullēktu

21. jūnijā Bauskas iedzīvotāji un citi interesenti jau trešo gadu tiek aicināti piedalīties saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremonijā “Spīgo”, lai piedzīvotu iespaidiem bagātu dienas sākumu un kopīgi modinātu gada spēcīgāko sauli. Ceremonijas sākums ap plkst. 03:45 kaut kur Bauskas pilsētas teritorijā.

Mitoloģijā debesu karaliene saule ir gaismas, siltuma un auglības nesēja, visuma  radošais spēks un iedvesma. Latviešu folklorā tā iezīmē būtisku pārliecību par dabas un cilvēka ciešo vienotību personas apziņā un darbos. Šī dabas, saules un cilvēka mijiedarbe visspēcīgāk jūtama tieši saulstāvju laikā, tāpēc arī šogad Bauskas Kultūras centrs ikvienam piedāvā iespēju piedalīties piepildošā saullēkta sagaidīšanas ceremonijā, kas sniegs spēku un enerģijas dzirksti visiem turpmākā gada piedzīvojumiem.

Lai nodrošinātu individuālu kontaktu un rūpes par katru no norises viesiem, arī šogad galvenā informācijas apmaiņa ar saullēkta sagaidītājiem notiks privātās sarakstēs bezmaksas mobilajā aplikācijā WhatsApp, tāpēc savu dalību ceremonijā nepieciešams reģistrēt, aizpildot anketu vai zvanot pa tālruni 63923291. Pēc reģistrācijas dalībnieki līdz pasākuma dienai saņems vairākas ziņas, kurās tiks atklāta norises lokācija, ieteikumi labākā tērpa izvēlei, iedvesmojošas tautasdziesmu rindas un cita noderīga informācija, kas palīdzēs sagatavoties spēcinošajam notikumam. Precīza maģiskā rīta norises programma tiks turēta noslēpumā, saglabājot intrigu un vēlmi atrast visjaudīgāko modinātāja pulksteņa zvanu, kas ieskandinās pasākuma apmeklētāju 21. jūnija rītu.

Individuālu dalību notikumā vai savu saules modināšanas kompāniju reģistrē, apmeklējot saiti https://ej.uz/spigo2023 vai Bauskas Kultūras centra klientu apkalpošanas centra darba laikā zvanot pa tālruni 63923291. Dalību saullēkta sagaidīšanā iespējams reģistrēt līdz 18. jūnija plkst. 23:59, un tā ir bez maksas. 

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2023. gada 5. jūnijā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*