Bauskas pilī notiks augu vainagu darināšanas meistarklase

3. un 10. septembrī Bauskas pilī notiks augu vainagu darināšanas meistarklase, kurā katram būs iespēja izgatavot vainagu no smaržīgiem garšaugiem un ārstniecības augiem, iedvesmojoties no renesanses laika mākslinieku darbiem – dzejas, dziesmām un gleznām. Katrā datumā ir paredzētas divas nodarbības – plkst. 12:00 un 15:00.

Meistarklasē varēs piedalīties ikviens – gan iesācēji, gan ar priekšzināšanām. Nodarbību vadīs floristikas meistare Ineta Ozoliņa – Skrūzmane. Darbošanos papildinās stāsts par renesanses laika vainagiem un tajos izmantotajiem augiem.

Renesansē vainagu uzskatīja ne tikai par skaistu, dekoratīvu tērpa aksesuāru, bet arī piešķīra tam simbolisku jēgu un ticēja labvēlīgai iedarbībai. Tradicionāli vainags asociēts ar meitenēm un jaunavām, taču renesanses laikā greznojās arī jauni puiši un vīrieši.

Vainags renesansē bija būtiska apģērba sastāvdaļa. Augstdzimušām personām vainagi gatavoti no dārgākiem materiāliem: metāla, dārgakmeņiem, pērlītēm, stieplītēm, dažādiem smalkiem audumiem, kā arī no dzīviem ziediem un augiem. Zemnieki un pilsētnieki nevarēja atļauties greznas lietas vainagu pīšanai, tāpēc izmantoja dabā pieejamos augus.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots, tāpēc vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņa numuru 63923793, 63922280, mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.

Meistarklase norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska“ ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Bauskas pils muzejā 2022. gada ziemas un rudens mēnešos notiks 10 meistarklases: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, sgrafitto tehnika un alvas rotu izgatavošana.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*