Bauskas vecpilsēta jau desmito gadu aicina viesoties pagalmos

Kā ierasts, septembra otrā sestdiena Bauskā atgriež dzīvību senatnīgajā centrā un ļauj nesteidzīgā rudens pastaigā aplūkot pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu. 12. septembrī Bauskas vecpilsētas X Pagalmu un VIII putras godēšanās svētkos trīspadsmit vecpilsētas pagalmiņi aicina sajust pilsētas šarmu, pavadīt laiku ar tuvajiem, iepazīt pagalmu saimnieku sarūpētās aktivitātes un piedalīties tradicionālajā svētku loterijā.

Pagalmiņos rosība sāksies no plkst. 11.00 un apmeklētājus gaidīs līdz plkst. 14.30, savukārt jau no plkst. 10.00 rātslaukumā varēs iegādāties tirgotāju sarūpētās veltes Zemgales dižtirgū. Ap simts andelmaņu piedāvās iegādāties pašsietu sieru, pēc sentēvu metodēm ceptu maizi, dārzeņu un augļu našķus, kūpinātu un žāvētu gaļu, mucās brūvētu vīnu un citas pārtikas preces. Sabraucēji būs ne vien ēdamlietu pārdevēji, bet arī sava amata meistari – būs iespējams sarūpēt sev un mīļajiem dāvanas no plašā amatnieku klāsta, tirgus neizpaliks arī bez saimniecībā noderīgu lietu piedāvājuma. Plkst. 14.00 Bauskas rātslaukumā ekoloģiskās grupas “Ducele” koncerts, bet uzreiz pēc tam svētku noslēgumā gaidāma loterijas izloze.

Tirdzniecības nama “Kvēle” un “Ģimenes studija” pagalmā notiks vokālās studijas “Pigoriņi” koncerts, brīdi pēc tam Liepājas Leļļu teātra viesizrāde “Lote dodas ekspedīcijā”. Saules dārzā varēs izmēģināt spēkus un izveicību lielajās koka spēlēs, Bauskas Kultūras centra pagalmā norisināsies radošas un prātu asinošas izdarības par un ap dzeju, būs pieejams brīvais mikrofons, foto akcija un mobilā bibliotēka, savukārt Bauskas muzeja pagalmā būs iespējams izmēģināt roku koka karošu grebšanā, zāļu paklāja aušanā, rotaļlietu izgatavošanā no siena un iegādāties TLMS “Bauska” vietējo mākslinieku darinājumus tirdziņā. Bauskas novada jaunieši, kuri šajā vasarā ieguva jaunas mājas Katoļu ielā 3, aicina apmeklētājus uz dažādām radošām, analītiskām un veiklību trenējošām aktivitātēm, kuras ikvienu ievilks patīkamā azartā.

Svētku desmitajā norises gadā putras godēšanai izvēlēta viena norises vieta – Mākslinieku dārzs Saules ielā. Pagalmiņā Daira Jātniece būs sagatavojusi piecas dažādas putras cienāšanai – grūbu putru ar dārzeņiem, auzu pārslu putru, debesmannu ar plūmēm, rudzu putru un bukstiņputru.

Jau desmito reizi svētku apmeklētāji ir aicināti piedalīties loterijā. Šajā gadā uz pasākuma kartes jāiegūst 10 pagalmu apmeklējumu apliecinoši spiedoga nospiedumi, no kuriem 7 ir apmeklētāju brīva izvēle, bet daži pagalmi jāapmeklē obligāti – Bauskas Centrālās bibliotēka, Sociālais dienests un Bauskas muzejs. Aizpildītās kartītes līdz plkst. 14.30 jāiemet loterijas kastē Bauskas Tūrisma un informācijas centrā. Izlozes sākums plkst. 14.45 Bauskas rātslaukumā.

Detalizēta svētku programma un kartes būs pieejamas katrā pagalmiņā. Gaidīsim ciemos Bauskas krāšņajā vecpilsētā!

Svētku programma

SIA ‘’V+V’’ autoservisa pagalmā (Dambja iela 1)

plkst. 11 – 14.30 – ‘’Satiecies ar MC Bucefals’’ – mototehnika, autotehnika, motociklu vēsture

Bauskas novada Sociālā dienesta pagalmā (Rūpniecības iela 7)

plkst 11 – 14.30 – “Lai “Ābelei” āboli top!” – iespēja ieskatīties, kas šeit reiz bijis un nākotnē būs, piedalīties jaunā radīšanā, garākās mizas izcīņā un citās aizraujošās aktivitātēs.

Pie Bauskas novada Jauniešu telpām (Katoļu iela 3)

plkst 11 – 14.30 – “Daudzšķautņainais darītājs Jauniešu Republikā” – jauniešu sagatavotas radošas, analītiskas un veiklību trenējošas aktivitātes ārā, gan Jauniešu telpā.

Pie SIA “Baltums” veļas mazgātavas (Rīgas iela 20)

plkst 11 – 14.30 – ‘’Mazo mirkļu pagalms’’

Bauskas muzeja pagalmā (Kalna iela 6)

plkst 11 – 14.30 – “Amatniecība. Lai top!” – celu jostas aušana, koka karošu grebšana, zāļu paklāja aušana, rotaļlietu izgatavošana no siena, adatas pinums, pērļošana, TLMS ‘’Bauska’’ darinājumu tirdziņš.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra Amatnieku sētā (Kalna iela 14)

plkst 11 – 14.30 – “Brīnumprieks ziedos” – viss par un ap ziediem izstādē “Brīnumi ziedos”. Radoša rosīšanās Bauskas BBJC darbnīcās.  Ziedu gleznas radīšana mākslinieces Elgas Grīnvaldes vadībā. Krāmu tirgus.

Bauskas Centrālās bibliotēkas un Bauskas Kultūras centra pagalmā (Kalna iela 18)

plkst 11 – 14.30 – “Dzeja saules pielietā pagalmā” – radošas un prātu asinošas izdarības par un ap dzeju, brīvais mikrofons, foto akcija, mobilā bibliotēka un citas aktivitātes.

Rātslaukumā (Rātslaukums 1)

no plkst. 10.00 – ‘’Zemgales Dižtirgus’’
Mākslinieka Ivara Mailīša karuselis ‘’Gadalaiki’’
Loterijas kaste Bauskas Tūrisma informācijas centrā
plkst. 14.00 – grupas ‘’Ducele’’ koncerts, plkst. 14.45  svētku noslēgums un loterija.

  • Bauskas novada Domes diskusijas par tēmām:
  • Bauskas novada daudzdzīvokļu ēku atjaunošana projektā Accelerate SUNShINE.
  • Bauskas novada „Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāns līdz 2030.gadam”.
    Energopārvaldība un energoefektivitāte.

Mākslinieku dārzā (Saules iela 4)

plkst 11 – 14.30 – ‘’Putras godēšana’’ – svētkos apmeklētājiem būs nogaršot grūbu putru ar dārzeņiem, auzu pārslu putru, debesmannu ar plūmēm, rudzu putru un bukstiņputru

Saules dārzā (Plūdoņa iela 21)

plkst 11 – 14.30 – Lielās koka spēles

Tirdzniecības nama ‘’Kvēle’’ pagalmā (Plūdoņa iela 48)

plkst 11 – 14.30 – ‘’Kvēle’’ izpārdod savu mantu skapi
plkst 11.00 – vokālās studijas ‘’Pigoriņi” koncerts
plkst.13.00 – Liepājas leļļu teātra viesizrāde ‘’Lote dodas ekspedīcijā’’

Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa pagalmā (Plūdoņu iela 50)

plkst 11 – 14.30 – Ekspozīcija  “Pestīšanas Armija pēc pārtrauktas darbības Latvijā jau 30 gadus”,  no 12.00-14.00 “Lustīgi kustīgi” aktivitātes visu vecumu bērniem “Uzzini  vairāk par Pestīšanas Armiju”, plkst. 12.30 Ginta Rodinova koncerts “Mūzika dvēselei”,  plkst. 12.30- 13.30, labdarības loterija un tējnīca.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*