Eiropas muzeju naktī apmeklētājus gaidīs Bauskas muzejā un Bauskas Pilī

Akcija “Muzeju nakts” atgriežas klātienē pēc divu gadu pauzes un jau šajā nedēļas nogalē, 14. maijā, Bauskā aicina apmeklēt un iesaistīties dažādās aktivitātēs gan Bauskas muzejā, gan Bauskas pils muzejā.

Šogad Bauskas muzejā, Kalna ielā 6A, “Muzeju nakts” pasākumi norisināsies gan muzeja pagalmā, gan apmeklētāju apskatei tiks atvērtas muzeja atklātās krātuves. No plkst. 20.00 līdz 23.00 programmā:

  • Digitāla izstāde “Bauskas ielas laikā un telpā – Rātslaukums, Rīgas, Plūdoņa un Kalna iela”;
  • tējnīca;
  • atklātās krātuves “Pūra lādes” apskate, kur apmeklētājiem apskatāma pūra lāžu un darba rīku kolekcija no 18. gs. 2. puses līdz 20. gs. trīsdesmitajiem gadiem, kopumā apskatāmi 95 muzeja krājuma priekšmeti;
  • radoša darbnīca bērniem un pieaugušajiem “Otējumi. Bauskas muzeja pūra lāžu stāsts”;
  • atklātās krātuves “Virtuve” apskate. Atklātajā krātuvē apmeklētājiem apskatāma trauku un virtuves piederumu kolekcija no 19. gs. beigām līdz 20. gs. beigām, kopumā apskatāmi 357 muzeja krājuma priekšmeti.

Savukārt no plkst. 19.00 līdz 22.00 varēs apskatīt Bauskas pils muzeja ekspozīcijas un Livonijas ordeņpils torni. Ceremoniju zālē rādīs īsfilmu “Bauskas pils centrālā torņa atjaunošana”. Muzeju nakts noslēgumā plkst. 22.20 pils dienvidu pusē būs performance “Gaismas cīņa pret tumsu”, kurā cīnīsies Baltais bruņinieks pret Melno bruņinieku. Piedalīsies bruņinieki no “Viduramžiai” (Lietuva), Andžeja Grauda bungu skolas bundzinieki un Seno deju grupas “Galms” dalībnieki.

Gaismas un tumsas spēku cīņa vienmēr bijis aktuāls temats. Tumsa ir gaismas pretmets. Šo pretstatu simbolika spilgti izpaužas literatūras un mākslas darbos. Gaisma asociēta ar dzīvību un laimi, turpretī tumsa ar ļaunumu un nāvi. Gaisma kā visur esoša, zināma parādība, kura parasti ir nemateriālo lietu, gara un Dieva simbols.

Tumsa kā fiziski nomācoša vide ir atvērta negatīviem notikumiem un saistīta ar nāvi, ieslodzījumu, neierobežotu ļaunumu, negatīvu tēlu. Tumsā cilvēks sastopas ar savām lielākajām bailēm un savu likteni. Šajā kontekstā tā simbolizē neziņu, nāvi, nelaimi vai “noslēpumu”. Būtiska loma daudzām tautām ir priekšstatiem par pacelšanos no tumsas gaismā, kas norāda gan uz indivīda, gan cilvēces attīstību. Daudzu iniciācijas jeb iesvētīšanas rituālu pamatā ir šī dualitāte.  

Gaismu un tumsu bieži simboliski saista ar paradīzi un elli. Mitoloģijā paradīze vienmēr atrodas austrumos (saules šūpulī), bet elle- rietumos (kosmiskajā tumsas alā).

Eiropas „Muzeju nakts” ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja Ilva Neimane (tel.nr. +371 63923793) un Bauskas muzeja speciāliste Ieva Bronko-Pastore (tel.nr. +371 63960508)

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*