Koru koncerts Latvijai un Ukrainai “Saule, atslēdz mums acis!”

2022-05-22 15:00 - 17:00
22. maijā plkst. 15:00 Bauskas Kultūras centrā skanēs Latvijai un Ukrainai veltīts koru koncerts “Saule, atslēdz mums acis!”. Koncertā piedalīsies koris “Balti” no Jelgavas (diriģente Maija Branka), koris “Vaivari” no Jūrmalas (diriģente Ināra Freimane) un Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” (diriģente Mārīte Jonkus).

Koncerta nosaukumam izvēlēta Ineses Zanderes dzejoļa “Koki” dzejas rinda, ko liegi, apgaroti, bijīgi un krāšņi mūzikā ietērpis Jēkabs Jančevskis, un tas būs arī viens no skaņdarbiem, kas tiks izpildīts koncertā. Skaņdarba smalko harmoniju krāsojumu iedzīvinās koncertmeistare Evija Bonāte. “Tas ir kā lūgums visvarenai gaismas un siltuma devējai Saulei palīdzēt kļūt mums redzīgiem, atvērtiem, jūtīgiem, kļūstot viens otram par patvērumu un ne uz mirkli neaizmirst par līdzcilvēkiem nelaimē. Lūdzam to spēku, kas līdzīgi kā kokus “dzen mūs salapot, pārziemot un atkal lapot”,” stāsta jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus.

Vairāk par koncertu lasi: ŠEIT

Ieeja bez maksas.

Related upcoming events

  • 2022-06-23 16:00 - 2022-06-23 18:00
    Lai lustīgi jo lustīgi ieskandinātu Līgo svētku vakaru un notvertu maģiskās Jāņu nakts noskaņu, 23. jūnijā plkst. 16:00 baušķenieki tiek ielūgti uz vērienīgu koncertu Bauskas Pilskalna parka estrādē – veltījumu leģendārajai Jāņa Streiča kinofilmai “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, kam šogad aprit 40 gadu kopš tās uzņemšanas.

    Īpaši veidotā programmā, Latvijā iemīļotu aktieru izpildījumā, izskanēs gan visiem zināmās kompozīcijas no filmas skaņu celiņa, gan dziesmas no komponista Raimonda Paula plašās daiļrades – “Vālodzīte”, “Te ir mana dzimtene” un daudzas citas. Koncertā piedalīsies Latvijas teātru dziedošie aktieri: Ērika Eglija-Grāvele, Elīna Vāne, Ieva Puķe, Lauris Dzelzītis, Imants Strazds, Lelde Dreimane un Edgars Pujāts. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies grupa “Vintāža”.

    Biļešu cena – 15 eiro. Biļetes iegādei pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un tiešsaistē.

    Pensionāru apliecības īpašniekiem biļetei tiks piemērota 20 % atlaide. Bērniem līdz 11 gadu vecumam (ieskaitot) koncertu iespējams apmeklēt bez maksas.