Festivālu «Vivat Curlandia!» atklās viduslaiku mūzikas ansamblis «Ex Silentio» no Grieķijas

Senie mūzikas instrumenti, vēsturiski tērpi, operas izrāde sveču gaismās, izcilas ārzemju viduslaiku mūzikas grupas un pašmāju senās mūzikas atskaņotājmākslinieki jau septīto gadu Bausku pārvērtīs par vietu, kur iespēja redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus – VII Kurzemes – Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu “Vivat Curlandia!”, kas notiks šī gada 9. un 10. jūlijā.

Pirmo reizi Latvijā uzstāsies un seno sajūtu festivālu «Vivat Curlandia!» 9. jūlijā plkst. 14.00 Bauskas pilī atklās izcilais viduslaiku mūzikas ansamblis «Ex Silentio» no Grieķijas. Koncerta programmā «Viduslaiku noriets: franču tradīcijas un Vidusjūras galmi» (In the fall of the Middle Ages: French tradition and Mediterranean courts) ansamblis koncentrējas uz bagātīgo laicīgās franču mūzikas repertuāru laikā starp Ars Nova un uzplaukstošo franku-flāmu skolas stilu, veidojot tiltu starp 14. un 15. gadsimta mūziku.

Meistarīgo skaņražu Gijoma de Mašo (Guillaume de Machaut) un Gijoma Difē (Guillaume Du Fay) polifonie un homofonie skaņdarbi koncerta programmā apvienosies ar unikāliem darbiem no vēlīno viduslaiku Kipras kodeksa (Ms Torino J.II.9) un Lusignan galma Nikosijā. Turklāt agrīno franču-oksitāņu tradīciju, kas sastopama 13. gadsimtā Saloniku karalistē, pārstāvēs diženais trubadūrs Rambo de Vakerā (Raimbaut de Vaqueiras), viņa krusta kara dziesma, kā arī citu tā laika komponistu skaņdarbi. Koncertā piedalīsies viduslaiku mūzikas ansambļa «Ex Silentio» mūziķi Irene Bilini (balss un fidele), ansambļa vadītājs DimitrisKountouras (blokflauta, traversflauta), Elektra Miliadou (fidele) un Flora Papadopoulos (viduslaiku arfa).

Biļetes uz Ex Silentio koncertu un citiem festivāla pasākumiem iespējams iegādāties «Biļešu Paradīzes» kasēs un tiešsaistē.

Plašāka informācija par festivālu «Vivat Curlandia!» pieejama mājaslapā www.earlymusic.lv.

Festivāla norisi atbalsta Bauskas novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrība, Musica Baltica un Bauskas pils muzejs.

Festivālu organizē: Rīgas Senās mūzikas centrs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*