Jāņa Purviņa iedibinātais deju konkurss šonedēļ svin 20. gadskārtu

8. decembrī Īslīces pagasta kultūras namā un Īslīces pamatskolā notiks jau 20. jauniešu deju kolektīvu konkurss “Ziemassvētku kauss 2018”, ko iedibinājis horeogrāfs un dejas pedagogs, kādreizējais Bauskas deju apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš.

“Ziemassvētku kauss” ir horeogrāfa, deju svētku virsvadītāja un deju pieradinātāja Jāņa Purviņa izveidots pasākums, kas pirmo reizi Bauskas pusē norisinājās 1999. gadā. Šajā jubilejas reizē konkursantu sniegumu vērtēs arī pats pasākuma idejas autors, turklāt šogad obligātā repertuāra deju piedāvājumā ir dejas ar J. Purviņa horeogrāfiju.

Kā ierasts, arī šogad konkurss norisināsies divās daļās, no kurām pirmā ir deju programma, kuru vērtēs žūrijas komisija vismaz trīs dejas nozares ekspertu sastāvā. Konkursa dalībniekiem jāsagatavo trīs dejas, no kurām divas ir latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas pēc brīvas izvēles, kā arī vienu obligātā repertuāra deju.

Šogad obligātā repertuāra deju dalībnieki var izvēlēties no divām piedāvātajām – “Iešūpo baltu nakti” ar Jāņa Purviņa horeogrāfiju un grupas “Dzelzs vilks” mūziku vai “Trīs riņķīšus dundurs grieza” ar Jāņa Purviņa horeogrāfiju un tautas mūziku Ulda Bērziņa apdarē.

Jaunieši savas prasmes pierādīs ne tikai dejā, bet arī sportiskās aktivitātēs konkursa otrajā daļā, kas norisināsies Īslīces pamatskolā. Veicot sportiskas aktivitātes, dalībniekiem jācenšas iegūt pēc iespējas labāki rezultāti, jo iegūtie punkti tiks iekļauti konkursa kopvērtējumā. Summējot abu konkursa daļu rezultātus, tiks noteikts 2018. gada Ziemassvētku kausa ieguvējs.

Konkursa pirmā daļa sāksies pulksten 11.00 un ilgs līdz plkst. 13.00, otrās daļas sākums ir pulksten 15.00, savukārt no pulksten 13.40 dejotāji spēkosies arī sportiskās aktivitātēs.

Pērnā gada galvenā balva – ceļojošais kauss – šobrīd atrodas pie 2017. gada konkursa uzvarētāja Siguldas Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīva “Vizbulīte”, kas šogad startēs kā Goda viesis, piedaloties abās konkursa programmās, bet netiekot vērtēts.

Kopumā konkursā piedalīsies divdesmit B vai C kvalifikācijas grupas jauniešu deju kolektīvi, kas pirmie iesūtījuši pieteikumus. Šogad tie ir kolektīvi no Saldus, Elejas, Krāslavas, Jelgavas, Rīgas, Limbažiem, Mārupes, Skultes, Iecavas, Siguldas (pagājušā gada uzvarētājs JDK “Vizbulīte”), savukārt Bauskas novadu pārstāvēs Codes jauniešu deju kolektīvs.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*