Jau šajā nedēļas nogalē Bauskas vecpilsētā notiks “Zemgales Dižtirgus” un “CIERE”

Post Image
Post Image
Post Image
Otrā septembra sestdiena Bauskas vecpilsētā tradicionāli tiek aizvadīta svētku zīmē. Arī šogad 10. septembrī no plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā norisināsies “Zemgales Dižtirgus”, taču no plkst. 20:00 līdz plkst. 24:00 pilsētas iedzīvotāji un tūristi jau otro reizi aicināti uz “CIERI” – nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā. Šogad gaismu un klausāmstāstu sinerģijā tiks iepazīti cilvēki, kuru dzīvesgājums kādā mirklī bijis saistīts ar Bauskas namiem.

Piedāvājot daudzveidīgu preču klāstu, tradicionālajā “Zemgales Dižtirgū” šogad pulcēsies ap 80 mājražotāju un amatnieku. No plkst. 17:00 Bauskas Rātslaukumā varēs iegādāties dažādus gardumus – maizi, sieru, gaļas izstrādājumus, vīnu un arī kādu saldu našķi. Tāpat tiks tirgots apģērbs, dabīgā kosmētika, aksesuāri un rotas. Ar sarunām par Bauskas vecpilsētu un tās bagātīgo mantojumu možu garu tirgus laukumā uzturēs Ansis Bogustovs.

No plkst. 20:00 spožāk iemirdzēsies deviņas ēkas Bauskas vecpilsētā, kurās reiz mitinājušās vai strādājušas izraudzītās personības. Pie katras no tām būs iespēja izlasīt īsu personas aprakstu un noklausīties paša cilvēka vai kāda cita pietuvināta laikabiedra stāstu par piedzīvoto Bauskā. Personību apraksti tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunās novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis. Tāpat vecpilsētu atdzīvinās dažādi mākslinieciski akcenti:

  • Sv. Trīsvienības baznīcas vieta (Plūdoņa iela 21) – uguns šovs (20:20; 21:20; 22:20; 23:20)
  • Lodiņa alus darītava (Rīgas iela 39) – glažu mūzikas mini koncerts (20:30; 21:30; 22:30; 23:30)
  • Bauskas apriņķa cietums (Plūdoņa iela 19) – mīmu šovs (20:00; 21:00; 22:00; 23:00)
  • Bauskas Kultūras centrs (Kalna ielas 18 pagalms) – Bauskas Tautas teātra mēmās etīdes (20:10, 21:10, 22:10, 23:10)
  • Senā Bauskas pilsētas skola (Rīgas ielas 8 pagalms) – karikatūrists (20:00-24:00), Viļa Plūdoņa dzejas lasījumi (20:10, 21:10, 22:10, 23:10)
  • Zirgu Pasts (Rīgas iela 22) – diskžokejs (20:00-23:45)

Plkst. 23:45 visi cierētāji aicināti pulcēties Rīgas ielā 22 (Zirgu pasts) uz noslēguma šovu neona noskaņās kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts”.

Ņemot vērā pagājušā gada atsaucību, arī šajā reizē apmeklētājiem vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz saviem purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradīsies vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās iespējams izveidot kādu izteicienu par Bausku. Pēc veiksmīga maršruta izpildes “CIERES” dalībniekiem būs iespēja piedalīties balvas izlozē un laimēt lidojumu ar gaisa balonu četrām personām. Šajā reizē saliktais teikums ir jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz plkst. 23:59 jāiemet spožajā kastē pie Bauskas rātsnama. Dalībnieka maršruta karti no plkst. 20:00 būs iespējams saņemt stendā pie Bauskas rātsnama. Izlozes anketa būs uzdrukāta uz maršruta kartes.

Dodoties pastaigā, iesakām līdzi ņemt pildspalvu un lukturīti. Lukturītis var noderēt, lai tumsā atrastu meklētos vārdus vai frāzes, ko tad pēcāk ar pildspalvu piefiksēt uz kartes. Tāpat pildspalva būs nepieciešama, lai aizpildītu anketu un piedalītos izlozē. Vienu laimīgo, kuram kopā ar kompāniju tiks dāvāta iespēja apskatīt Bausku no putna lidojuma, tiešraidē izlozēsim īsu mirkli pēc “CIERES” noslēguma – 11. septembra plkst. 00:15. Tiešraide tiks translēta Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā (faceboo.com/kultura.bauska), un to vadīs Ansis Bogustovs.

Informējam autovadītājus, ka šajā dienā Bauskas vecpilsētā no plkst. 14:00 līdz plkst. 24:00 būs noteikti satiksmes ierobežojumi. Satiksmei slēgta Dambja iela, Rūpniecības iela, Katoļu iela, Strautnieku iela, Smilšu iela, Baznīcas ielas posms no Rūpniecības līdz Rīgas ielai, Rīgas ielas posms no Kalna ielas līdz Dambja ielai un posms no Salātu ielas līdz Kalna ielai, Plūdoņa ielas posms no Dambja ielas līdz Kalna ielai un posms no Kalna ielas līdz Salātu ielai, Pasta ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, Saules ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, Kalēju ielas posms no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai. Iebraukšana un izbraukšana būs atļauta  slēgtajām ielām pieguļošo ēku iedzīvotājiem. Minētajos posmos lūdzam nenovietot automašīnas stāvēšanai uz ielām – spēkratus iedzīvotājiem iespēju robežās aicinām atstāt savos pagalmos. Pilsētas iedzīvotājus uz norisi aicinām doties ar kājām.

Aktuālajai informācijai un jaunumiem par CIERI aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra ierakstiem sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā, kā arī mājaslapā www.kultura.bauska.lv.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*