Jauktais koris “Mežotne” pārstāvēs Zemgali Latvijas novadu koru koncertā

Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, uzstāsies Rīgā, Brīvības laukumā Latvijas novadu koru koncertā “Stūru stūriem tēvu zeme”.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Rīgā veltīto pasākumu ietvaros ir Latvijas novadu koru koncerts “Stūru stūriem tēvu zeme”, kur Zemgales novadu pārstāvēs Bauskas Kultūras centra jauktais “Mežotne”.

Jauktā kora “Mežotne” diriģente Mārīte Jonkus stāsta, ka koncertā koris izpildīs tautas mūziku – tautas dziesmu apdares, kā arī oriģināldziesmas ar tautas mūzikas ievirzi. “Tā ir milzīga atbildība un godpilns uzdevums šajā vēsturiskajā datumā dziedāt pie Brīvības pieminekļa. Reizē mijās pacilājoša un atbildīga sajūta. Šobrīd par to vien domāju – kā priekšnesumu veidot labāku un kā tas izdosies. Pirmo reizi šādā koncertā uzstāsimies, līdz ar to tas noteikti paliks atmiņā,” atklāj Mārīte Jonkus.

Līdzīgās domās ir jauktā kora “Mežotne” dalībniece Inga Briede: “Tas ir liels, saviļņojošs un emocionāls notikums mūsu paaudzei, jo mēs esam daudz piedzīvojuši. Es arī šajā dienā klausījos tiešraidi un skaitīju deputātu balsis, tāpēc šobrīd tā ir liela atbildība uzstāties ar pusstundu garu programmu pašā Rīgas sirdī līdzas ļoti labiem koriem.”

Kurzemes balsis skanēs no Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “Intis”, Latgali pārstāvēs Rēzeknes vīru koris “Graidi”, bet Vidzemi Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” jauniešu koris “Balsis”. Koncerta sākums ir plkst. 15.00, bet “Mežotnes” kora izpildījumu būs iespējams dzirdēt no plkst. 15.45.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*