Koncertā “In Amoroso Foco” uzstāsies ansamblis no Itālijas

20. martā plkst. 16:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies renesanses vokālais ansamblis “PASSISPARSI” (Itālija). Koncertprogrammu mūziķi sagatavos Bauskas pils radošajā rezidencē.

Programmā “In Amoroso Foco” jeb “Mīlestības uguns” ansamblis no Itālijas atskaņos renesanses laika Itālijas komponistu, piemēram, Filipa Verdelota (Philippe Verdelot), Orzo Veči (Orazio Vecchi) un citu autoru skaņdarbus par mīlestību. Mīlestība ir visskaistāko lietu avots, ko dzīve var piedāvāt, un tās pozitīvā daba ir slavēta un pārstāvēta renesanses mūzikā: madrigālos un citos laicīgos darbos. Mīlestība un vēlme bagātīgi, pretrunīgi un tēlaini izpētīta itāļu renesanses mūzikā, kur arī dzīvnieki tiek metaforiski attēloti kā mīlestības kalpi vai upuri.

Ar šo rezidenci un koncertu noslēgsies senās mūzikas ziemas koncertsērija, kurā skanēja pieci koncerti Bauskas pilī un Raudondvaris muižā projekta ”Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska” ietvaros, pulcējot senās mūzikas mīļotājus un kultūras dzīves baudītājus Latvijā un Lietuvā.

“PASSISPARSI” ansambļa mūziķi: Marta Rūka (Martha Rook– soprāns), Elizabete Vokalo (Elisabetta Vuocolo– kontralts), Neri Landi (Neri Landi– tenors), Lorenco Tosi (Lorenzo Tosi– bass).

Ansambli 2019. gada augustā izveidoja četri jauni mūziķi, kuri tolaik studēja L. Cherubini konservatorijā Florencē. Lai gan mākslinieki nāca no dažādām akadēmiskajām vidēm, ar dažādām pieredzēm, viņi nolēma apvienoties, pētīt un atskaņot renesanses polifonisko repertuāru.

Koncerts notiks projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Projektu organizē Bauskas novada pašvaldība, Bauskas pils muzejs sadarbībā ar Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrību un Raudondvaris muižu.

Ieeja koncertā bezmaksas. Personām no 18 gadu vecuma nepieciešams uzrādīt derīgu Covid- 19 sertifikātu. Koncerta apmeklētājiem jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņa numuru 63923793, 63922280, mobilo telefonu 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Koncerta laikā jāliek medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators (nettiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam) un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Pasākumu organizē: Bauskas pils

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*