Konkursa darbu izstāde “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā”

Bauskas muzejā no 7. novembra līdz 7. janvārim apskatāma Jāzepa  Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” konkursa darbu izstāde.

2015.gadā Jāzepa Pīgožņa balvas pasniegšanu Latvijas ainavu glezniecībā iedibināja Preiļu novada dome un Rīgas dome sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Zinātņu akadēmiju, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu, un arī idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču, un māksliniekiem Jāni Anmani un Jāni Strupuli.

Bauskas muzejā jau ceturto reizi būs apskatāmi trīsdesmit viena  konkursanta darbi:  gan augstāko mācību iestāžu profesoru, pasniedzēju un studentu, gan vecmeistaru un iesācēju darbi.  Apmeklētāji varēs skatīt  arī 2015. gada balvu saņēmēju –  Roberta Muža un Osvalda Zvejsalnieka, 2016. gada – Vēsmas Ušpeles, 2017.gada – Agras Ritiņas un Nukzara Paksadzes, kā arī  2018.gada balvu saņēmēju – Ilzes Mucenieces – Adamaites un Induļa Landaus darbus.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*