7.decembrī Bauskā jau 21.reizi norisināsies konkurss “Ziemassvētku kauss”, kad divdesmit Latvijas jauniešu deju kolektīvi deju un sporta sacensībā noskaidros šī gada laureātu un ceļojošās balvas ieguvēju.
Konkursantu diena sāksies plkst.11.00 sporta namā “Mēmele”, kur pirmā dalībnieku grupa, desmit deju kolektīvu komandas, piedalīsies jautrās un atraktīvās sporta sacensībās. Tikmēr otra kolektīvu grupa plkst.12.00 Īslīces kultūras namā izpildīs konkursa deju daļas repertuāru, ko vērtēs žūrija. Pēcpusdienā abas kolektīvu grupas mainīsies vietām, lai pēc abu konkursa daļu pievarēšanas un rezultātu apkopošanas noskaidrotu augstāk novērtēto kolektīvu, kas kļūs par konkursa “Ziemassvētku kauss 2019” uzvarētāju.
Konkursā šogad piedalīsies jauniešu deju kolektīvi no Elejas, Ikšķiles, Jelgavas, Kuldīgas, Ķekavas, Olaines, Priekuļiem, Rīgas, Saldus, Slampes, Skultes un Goda viesis, jeb “Ziemassvētku kauss 2018” uzvarētājs, Iecavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs.
Pieteikties sacensībai par ceļojošo kausu varēja B vai C kvalifikācijas grupas jauniešu deju kolektīvi, kas sagatavojuši vienu no divām obligātā repertuāra dejām – “Duni dejā” (Anitas Pielēnas horeogrāfija, Igetas Gaiķes mūzika) vai “Tautu meita” (Jāņa Ērgļa horeogrāfija, tautas mūzika Artūra Uškāna apdarē), kā arī divas brīvas izvēles latviešu skatuviskās tautas dejas.
Dejotāju skatuvisko sniegumu vērtēs žūrija: deju pedagoģe un bērnu un jauniešu deju kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Madlēna Bratkus, horeogrāfs un tautas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” vadītājs Jānis Kalniņš, kā arī horeogrāfe, Tautas deju ansambļa “Līgo” repetitore, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta „Saule vija zelta rotu” virsvadītāja un Bauskas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Guna Trukšāne. Savukārt sporta sacensības vadīs un galvenā tiesneša pienākumus uzņemsies Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists un pieredzējis futbola treneris Jānis Rotbergs.
“Ziemassvētku kauss” ir horeogrāfa, deju svētku virsvadītāja un deju pieradinātāja Jāņa Purviņa izveidots pasākums, kas pirmo reizi Bauskas pusē norisinājās 1999.gadā. Neskatoties uz to, ka pats konkurss ir senāks, nekā lielākā daļa tā dalībnieku, tas joprojām ir iecienīts un gaidīts pasākums Latvijas jauniešu deju kopu vidū – jau oktobra beigās visas 20 konkursantu vietas bija aizpildītas un vairākiem kolektīviem šogad dalību pasākumā nācās atteikt.