Noteikts jauniešu deju kolektīvu konkursa “Ziemassvētku kauss 2019” uzvarētājs

Sestdien, 7. decembrī, Bauskā notika jauniešu deju kolektīvu konkurss “Ziemassvētku kauss 2019”, kas pulcēja dejotājus teju no visas Latvijas.

Kā jau ik gadu konkursā piedalījās divdesmit Latvijas jauniešu deju kolektīvi, kas mērojas spēkos deju un sporta sacensībās, ar mērķi noskaidrot gada laureātu un ceļojošās balvas ieguvēju.

Konkurss norisinājās divās daļās, no kurām pirmā bija deju programma Īslīces kultūras namā, kur dalībnieki izdejoja vienu obligātā repertuāra deju un divas latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas pēc brīvas izvēles. Obligātā repertuāra deju dalībnieki varēja izvēlēties no divām piedāvātajām – “Duni dejā” ar Anitas Pielēnas horeogrāfiju un Igetas Gaiķes mūziku vai “Tautu meita” ar Jāņa Ērgļa horeogrāfiju un Artūra Uškāna mūziku. Jauniešu sniegumu vērtēja trīs dejas meistari: deju pedagoģe un bērnu un jauniešu deju kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Madlēna Bratkus, horeogrāfs un tautas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” vadītājs Jānis Kalniņš, kā arī horeogrāfe, Tautas deju ansambļa “Līgo” repetitore, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta „Saule vija zelta rotu” virsvadītāja un Bauskas deju apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne.

Otra konkursa daļa aizritēja sporta namā “Mēmele”, kur jaunieši sevi pierādīja dažādās sportiskās aktivitātēs, ko vadīja Bauskas novada jaunatnes lietu speciālists un pieredzējis futbola treneris Jānis Rotbergs. Kolektīvi pierādīja sevi dažādās stafešu disciplīnās, kur svarīga bija precizitāte un ātrums.

Summējot kolektīvu gūtos rezultātus, abās konkursa daļās tika noteikts šī gada ceļojošā kausa ieguvējs – Olaines novada Jaunolaines Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Kalējs”. Otro vietu izcīnīja Tautas deju ansambļa “Līgo” jauniešu studija, bet trešajā vietā ierindojās Ikšķiles tautas nama jauniešu deju kolektīvs “Spolītes”. Galvenā balva bija biļetes uz mūzikas festivālu “Bauska TASTE”.

Šogad jauniešu deju kolektīvu konkursā “Ziemassvētku kauss” piedalījās kolektīvi no Elejas, Ikšķiles, Jelgavas, Kuldīgas, Ķekavas, Olaines, Priekuļiem, Rīgas, Saldus, Slampes, Skultes un Goda viesis, jeb “Ziemassvētku kauss 2018” uzvarētājs, Iecavas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs.

Foto: Lelde Feldmane – Zajarska

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*