Senioru deju kolektīvs “SenBiguļi” atklās savu stāstu koncertā “Viens ar otru”

Bauskas Kultūras centrā 11. maijā plkst. 18.00 notiks Bauskas Kultūras centra Senioru deju kolektīva “SenBiguļi” piecu gadu jubilejas koncerts “Viens ar otru”.

Deju kolektīvs “SenBiguļi” izveidojies 2013./2014.gada amatiermākslas sezonā, uzreiz pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, dabiski “izaugot” no vidējās paaudzes deju kolektīva “Biguļi”. Bauskas novadā šis ir vienīgais senioru deju kolektīvs un tā kodolu veido dejotāji, kas uz skatuves dēļiem aizvadījuši vairāk par 25 deju sezonām.

Bauskas novads var lepoties ar senām un izkoptām tautas deju tradīcijām, un ir svarīgi, lai šīs tradīcijas tiek nodotas nākamajām paaudzēm. “SenBiguļi” ir labs piemērs tam, ka latviešu tautas deja, ar ko aizvadītas jaunības dienas, ir brīnišķīga ikdienas sabiedrotā arī sasniedzot senioru vecumu.

“SenBiguļi” vadītāja Santa Zemīte stāsta, ka dalībniekiem deja ir ļoti tuva: “Kolektīva darbību un viņu dzīvi ir grūti nošķirt, jo tur viss notiek – jāspēj vien dejotājiem tikt līdzi. Visiem vēlu tādu enerģiju kā “SenBiguļu” dejotājiem – viņi vienmēr padomās par katru sīkumiņu, tāpēc darbs ar viņiem ir kā atpūta”.

Kolektīva dalībnieki cītīgi gatavojas piecu gadu jubilejas koncertam “Viens ar otru”, kurā caur deju, kā arī foto un video piezīmēm atklās savu stāstu – sadzīvi, dejošanu un ikdienas nodarbes. Santa Zemīte teic, ka koncerts būs viegls, skaists un jautrs – gluži kā paši “SenBiguļu” dejotāji.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*