Šogad “Bigas krūze” dejotājus pulcēs Grenctāles kultūras namā

Sestdien, 20. janvārī, Grenctāles kultūras namā notiks Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss – sadejošana “Bigas krūze 2018”.

Konkurss – sadejošana “Bigas krūze” šogad noritēs jau ceturto reizi. Tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, kā arī popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas, atklājot to daudzveidību.

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, kura par savu ieguldījumu apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Tā kā Biruta ikdienā mīļi saukta par Bigu, tad arī konkurss un tā galvenā balva, deviņus kilogramus smagā tērauda krūze, nodēvēti kā “Bigas krūze”.

Katrs kolektīvs sadancī izdejos divas dejas – vienu no latviešu tautas deju zelta fondiem un otru pēc savas izvēles. Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs horeogrāfe, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Ilze Mažāne; horeogrāfe, profesore, Latvijas Zinātņu padomes eksperte, Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Rita Spalva un horeogrāfe, dejas pedagoģe, vairākkārtēja Deju svētku virsvadītāja – Marga Apsīte.

Konkursā – sadejošanā “Bigas krūze” šogad piedalās VPDK Gatve; VPDK Aizkrauklis; SDK Aizkrauklis; SDK Ozolnieki; VPDK Laipa; VPDK Rundāle; SDK Šurpu turpu; SDK Mārtiņš; VPDK Pali; VPDK Līdums; VPDK Viducis; VPDK Dardedze; VPDK Ducis; VPDK Biguļi; SDK SenBiguļi.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*

Apskati arī

Akcijas “Zvaigzne Austrumos” ietvaros varēs nodot dāvanas karadarbībā cietušajiem bērniem

Tu nevari šiem bērniem atdot pazaudēto bērnību, bet ar vienu piepildītu kurpju kasti tu vari ...

Grāmatas “Paradīzes putni” atvēršanas svētki

Bauskas Kultūras centrā 27. martā plkst. 14.00 notiks grāmatas “Paradīzes putni” atvēršanas svētki. Pasākumā ...

Orientēšanās spēle “Šūpulis”

Muzeju nakts pasākums Bauskā – orientēšanās spēle “Šūpulis” 19. maijā no plkst. 18.00. Informācija ...