Tautas fotostudija “Bauska” 60 gadu jubileju atzīmēs ar izstādes atklāšanu

Bauskas Kultūras centrā 29. aprīlī plkst. 13.00 norisināsies Tautas fotostudijas “Bauska” 60 gadu jubilejas izstādes atklāšana.

“Šajā izstādē būs redzams katra fotostudijas biedra portrets, pie kuriem esam kopīgi strādājuši, kā arī brīvas izvēles fotogrāfija, kuru katrs dalībnieks uzskatījis kā savu labāko,” stāsta Tautas fotostudijas “Bauska” vadītājs Arnis Indriks. Viņš atzīmē, ka līdz ar pārmaiņām fotostudijas ikdienā, vēlējušies šo jubileju atzīmēt klusi un mierīgi.

Tautas fotostudijas “Bauska” pirmsākums meklējams 1958.gadā, kad skolotājs Normunds Pūķis izveido pirmo fotoamatieru klubu Bauskā, un kopš tā laika fotostudija darbojusies bez pārtraukuma līdz pat šodienai. 2018.gadā Tautas fotostudija “Bauska” ir senākā fotostudija Latvijā, turklāt tā pulcē gan pirmā vadītāja laikabiedrus, gan jaunus foto entuziastus.

Mūsdienās Tautas fotostudija “Bauska” regulāri eksponē dalībnieku darbus izstādēs Bauskas novadā un citur Latvijā. Bauskā ik gadu tiek izstādīti arī citu Latvijā zināmāku un mazāk atpazīstamu fotogrāfu darbi. Fotostudija ievēro vēl tās pirmā vadītāja iedibināto tradīciju par izbraukuma foto plenēru vasarā. Fotostudijas lielākā vērtība ir paaudžu sinerģija – iespēja mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas apvienot ar klasiskās fotogrāfijas pamatiem. Studijas senākie biedri pamatoti jaunajiem uzsver un māca mākslinieciski augstvērtīga foto darba pamatprincipus – automātiskās fotokameras bez fotogrāfa radošas darbības nespēj radīt pilnvērtīgu fotogrāfiju, fotogrāfija “pa īstam” ir redzama tikai taustāmā veidā uz papīra, nevis savā digitālajā versijā. Savukārt jaunie biedri dod ieguldījumu fotostudijas darbā, aktīvi sekojot līdzi fotomākslas tendencēm pasaulē, bilžu apstrādes iespējām, kā arī citām novitātēm nozarē.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*