Tautas fotostudijas “Bauska” dalībnieces savu veikumu atrāda izstādē “Pasaule sievietes acīm”

Ik gadu martā Bauska Kultūras centra tautas fotostudija “Bauska” veido kolektīva dāmu fotogrāfiju izstādi. Arī šogad no 18. marta Bauskas Kultūras centra Izstāžu zālē iespējams apskatīt izstādi “Pasaule sievietes acīm”, kurā eksponēti Leldes Feldmanes – Zajarskas, Antas Podžus un Skaidrītes Berķes darbi.

“Sievietes ir pasaules pastāvēšanas un dzīvības spēka pamats. Viņas rada māju sajūtu, skaistumu sev apkārt un pašu svarīgāko – dzīvību. Dzīvība ir skaistums. Skaistums ir spēks. Tur, kur ir sieviete, kas smaida, dod maigumu, sirds siltumu un atver sirdi, tur vairojas radīšanas enerģija. Sieviete ar radīšanas enerģiju redz citām acīm, tā tic, sadarbojas un manifestē savus krāšņākos nodomus un sapņus. Fotogrāfija ļauj piefiksēt sajūtas, unikālus objektus, lietas un vietas, kas atklāj sievietes neparasto iekšējo pasauli,” tā izstādi raksturo fotogrāfe Lelde Feldmane – Zajarska.

Fotostudijas dalībniece Anta Podžus atklāj, ka viņai fotogrāfijā svarīgākais ir mirklis un tā fiksācija. “Fotogrāfijā svarīgi ir ļauties mirkļa izjūtai, jo Tu nevari pateikt, kādā brīdī tiks noķerts tas īstais mirklis. Fotogrāfija jau arī ir kā mirklis – Tu piespied podziņu, un tur tas mirklis paliek. Citreiz, kad fotografēju, man pat nav domas, ko vēlos nobildēt. Man patīk iet dabā – Tu ej un ar pirmo impulsu dabā rodas enerģija, iedvesma, ko darīt tālāk. Man patīk fotografēt visu – gan to kas tuvs, gan tāls.” Viena no eksponēto darbu autorēm Skaidrīte Berķe stāsta, ka viņas fotogrāfijas tiek radītas darbībā, veicot ikdienas darbus un pienākumus. “Fotografēju, jo man patīk. Vairāk bildes uzņemu dabā, tāpēc manās fotogrāfijās dominē daba un ziedi. Vēl arī bildēs iekļūst kaut kas, kas “trāpās pa ceļam”,” teic Skaidrīte.

Izstāde bez maksas apskatāma Bauskas Kultūras centra biļešu kases darba laikā – darba dienās no plkst. 09:00 līdz plkst. 18:00, sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00. Tāpat izstādi iespējams apskatīt pirms un pēc pasākumiem.

Ziņa publicēta 2023. gada 21. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*