TDA “Jandāls” studija dosies uz jauniešu sadraudzības festivālu Turcijā

No 15. līdz 20. maijam Bauskas Kultūras centra Tautas deju ansambļa “Jandāls” studija (vadītāja Tamāra Maskalāne) dosies uz ceturto jauniešu sadraudzības festivālu “Şahinkaya Youth Fest” Turcijā, Bursā. Šogad festivālā piedalīsies dalībnieki no Latvijas, Kosovas, Bulgārijas, Bangladešas un citām valstīm.

“Studijai šis starptautiskais festivāls būs īpaša pieredze, jo tas būs ne tikai pirmais ceļojums ar lidmašīnu mums visiem kopā, bet daudziem tas būs arī pirmais lidojums dzīvē. Esmu nedaudz uztraukusies par viņiem, tomēr ļoti priecājos, ka kopīgi dosimies šajā piedzīvojumā. Turcijā vēlos vairāk izcelt tieši mūsu Bauskas novadu, jo mēs tomēr esam šejienieši, tāpēc domājam līdzi paņemt arī tūrisma bukletus, lai izceltu gan to, kas notiek pie mums pilsētā, gan arī šeit Bauskas Kultūras centrā,” atklāj kolektīva vadītāja Tamāra Maskalāne. Ārpus Latvijas robežām kolektīvs iepriekš uzstājies sadraudzības sarīkojumos Lietuvā.

Īpaši festivālam kolektīvs gatavo koncertprogrammu ar septiņām jautrām un dzīvespriecīgām horeogrāfijām. Tamāra Maskalāne stāsta: “Visas izvēlētās dejas būs diezgan aktīvas. Protams, neiztrūkstoša programmas sastāvdaļa būs deja “Govju kazaks” (Jāņa Ērgļa horeogrāfija), kas izvēlēta arī kā koncertprogrammas noslēguma priekšnesums.” Viņa uzsver, ka ārzemniekiem šī deja ļoti patīkot.

Dejotājs Artis kolektīvā dejo jau trešo gadu. Viņš atklāj, ka visam kolektīvam ļoti patīk deja “Cūkas driķos” (Artas Melnalksnes horeogrāfija). “Es domāju, ka tā pa lielam jau ir leģendāra deja, jo tā tika dejota gan Dziesmu un deju svētkos, gan arī tiks izdejot programmā. Deju “pilnā kājā” nodejot, protams, ir diezgan liels izaicinājums, jo ir nepieciešama fiziskā izturība, bet mēs šo deju tāpat, lai vai kā, mīlam.”

Daloties pārdomās par to, ko kolektīvam nozīmē doties uz šādu festivālu, jaunietis stāsta: “Tas noteikti ir lepnums par mūsu kultūru, jo brauksim ar daudz un dažādiem tautastērpiem, kas uzreiz parāda, cik mēs esam bagāti. Mēs neesam maza tauta, mums ir ļoti liels mantojums.” Kolektīva dalībniece Rūta piebilst, ka galvenais, kārtojot ceļa somu, ir paņemt līdzi visas tautastērpa detaļas.

Kolektīvs min, ka pirms katras uzstāšanās dejotājiem jau izveidojusies sava nerakstīta tradīcija veiksmīgākam koncertam. “Pirms katra koncerta notiek kopīga kolektīva sapulcīte, kuras beigās mēs visi sastājamies aplī un ar paceltām rokām saucam “Jandāls”. Šo rituālu noteikti veiksim arī Turcijā.”

Bauskas Kultūras centrs kolektīvam novēl iespaidiem un jaunām draudzībām bagātu ceļu! Lai top!

Ziņa publicēta 2024. gada 8. maijā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*