Bauskas Kultūras centrs
Kalna iela 18, LV-3901
Bauskas novads, Bauska
Tel. nr. 63923291 kultura@bauska.lv
Reģistrētiem lietotājiem

Kāpēc reģistrēties?
Reģistrējies un tu iegūsi iespēju komentēt bildes un rakstus!


Aizmirsi paroli?


Par mums


Nē, cīņa nekad nav galā,
Vien cīnītāji var rimt.
Un Lāčplēsim paaudzē katrā
Vajag no jauna dzimt,
/Ā. Elksne/

Novembris ir Latvijas mēnesis. Viens no divpadsmit gada mēnešiem, kad jo biežāk redzam, dzirdam, domājam, runājam, atceramies un pieminām vārdus “Latvija”, “brīvība”, “neatkarība”, “drosme”, “pašaizliedzība”, “varonība”. Sarakstu varētu turpināt vēl, taču būtiskākais ir tas, ka latviešiem novembris ir svētku un patriotisma mēnesis.

Šajā laikā mēs godinām tos, kuri pašaizliedzīgi un varonīgi nosargāja Latvijas valsts neatkarību tālajā 1919.gadā, un svinam mūsu valsts dzimšanas dienu.

Mūsu neatkarīgas valsts izveide nav Pirmā pasaules kara rezultāta nejaušība, Latvijas valsts izveide bija likumsakarīga. Latvijas neatkarību panāca cilvēki – tie drosmīgie, kas atļāvās ticēt un pamazām bruģēja ceļu uz to – cīnoties par latviešu nacionālās identitātes apzināšanu un saglabāšanu, sludinot un iedrošinot latviešus noticēt, ka savas valsts izveide nav nepiepildāms sapnis.

Novembris ir laiks, kad vairāk runāt ar saviem bērniem par Latviju un latvietību, laiks, kad meklēt grāmatās un vēstures liecībās atbildes uz vēl neskaidrajiem jautājumiem. Šis ir laiks, kad pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti, tā atdodot cieņu tiem, kas mums ir devuši pašiem savu valsti.

Bauskas Kultūras centrs aicina aktīvi iesaistīties novembra pasākumos:

11. novembrī plkst.17.30 vienoties piemiņas brīdī pie pieminekļa Latvijas brīvības cīņās kritušajiem,

11.novembrī plkst.18.10 pievienoties lāpu gājienam no Brīvības bulvāra līdz Rātslaukumam,

11.novembrī plkst.19.00 apmeklēt Lāčplēša dienas 95.gadadienai veltīto Rīgas Zelta kora koncertu “Tautas laiks” Bauskas Kultūras centrā,

11.novembra vakarā iedegt svecīti logā, pieminot mūsu karavīrus,

18.novembrī plkst.10.00 apmeklēt svētku dievkalpojumu Bauskas Sv. Gara baznīcā,

18.novembrī plkst.16.00 piedalīties Latvijas Proklamēšanas dienas svinīgajā pasākumā “Ar savu rotu rotā Latviju” Bauskas Kultūras centrā!

Svinēsim Latvijas svētkus kopā!

Cienījamie Kultūras centra apmeklētāji!

Saistībā ar remontdarbiem Bauskas Kultūras centra pirmā stāva vestibilā, ieeja uz iestādē notiekošajiem pasākumiem tiek organizēta caur dienesta ieeju vai pagalmu no Kalna ielas puses.

Bauskas Kultūras centra administrācija
atvainojas par sagādātajām neērtībām

Bauskas amatierteātru skatē vērtēs deviņas izrādes

Bauskas amatierteātru skatē vērtēs deviņas izrādes

Novembris Bauskas novadā izskanēs teātra iestudējumu dažādākajās niansēs – 29. un 30.novembrī Bauskas Kultūras centrā un Īslīces Kultūras namā norisināsies gadskārtējā novada amatierteātru skate. Šī gada skatei pieteikušies visi septiņi novada amatierteātri, bet žūrijas un skatītāju vērtējumam kopā tiks nodotas deviņas jaunas, pēdējās sezonas laikā iestudētas, izrādes. 

Kalendārs
 «   Novembris, 2014   »