Bauskas Kultūras centrs
Kalna iela 18, LV-3901
Bauskas novads, Bauska
Tel. nr. 63923291 kultura@bauska.lv
Reģistrētiem lietotājiem

Kāpēc reģistrēties?
Reģistrējies un tu iegūsi iespēju komentēt bildes un rakstus!


Aizmirsi paroli?


Par mums

Bauskas novada pašvaldības iestāde „Bauskas Kultūras centrs” ir lielākā Bauskas novada kultūras iestāde. Tā atrodas 1911. gadā būvētā ēkā, kura celta kā Muižniecības nams. Neatkarīgi no tā, kā īpašumā nams atradies (Lauksaimnieku ekonomiskās sabiedrības, 13. Bauskas aizsargu pulka vai Valsts), tas vienmēr kalpojis Bauskas pilsētas un tās apkārtnes kultūras un sabiedriskās dzīves norisēm.

Šajos daudzajos pastāvēšanas gados ēka vairākkārt pārbūvēta. Vērienīgāko pārbūvi 20. gadsimta 30. gados veica Bauskas 13. aizsargu pulks, piesaistot telpu mākslinieciskā noformējuma - gleznojumu veidošanā Latvijā atzītu mākslinieku E. Treilonu. Otrā pasaules kara laikā ēkai nodarīto postījumu sekas pēckara gados likvidēja, ēku atjaunoja, bet diemžēl bez mākslinieka E. Treilona lieliskajiem telpu gleznojumiem.

Pēdējo lielo pārbūvi bijušā Aizsargu nama ēka piedzīvoja pagājušā gadsimta 90. gados, jo kopš 20. gadsimta 80. gadu beigām, sakarā ar uzsākto un likteņa varā pamesto kapitālo remontu, tā divus gadus stāvēja dīkā. Lai arī turpmāk nodrošinātu kultūras iestādes pilnvērtīgu darbību, bija jāveic vērienīga rekonstrukcija - tika uzbūvēta jauna piebūve, kurā šobrīd izvietota Rituālu zāle, Saietu zāle un Komerczāle; Strautnieku ielā 3 izbūvēja lokālo katlu māju, tika veikts visu telpu kosmētiskais remonts, skatuves modernizācija, jaunu tehnoloģiju un inventāra iegāde. Pilnībā visi rekonstrukcijas darbi tika pabeigti 1992. gada martā, un tolaik vēl ar nosaukumu „Bauskas pilsētas Tautas nams” uzsāka savu radošo darbu pilnā apjomā.

2008. gada 2. jūlijā tika uzsākta Tautas nama ēkas renovācija, kuru beidza 1. novembrī. Ēka tika pie jauna skārda jumta seguma, tika veikts zāles, vestibila, garderobes, publisko tualešu un citu telpu kosmētiskais remonts, nomainītas mēbeles, garderobes iekārtas un logu žalūzijas, skatuve aprīkota ar jaunu mīksto ietērpu. Atjaunotais Tautas nams bija lieliska Bauskas pilsētas Domes dāvana Latvijas 90. dzimšanas dienā.

Kopš 2010. gada kultūras iestāde ir mainījusi nosaukumu un tagad ir Bauskas Kultūras centrs, kura paspārnē darbojas 20 dažādi kolektīvi, tāpēc iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku ir ikvienam! Ik gadu amatierkolektīvi savā pulkā aicina arī jaunos dziedāt, spēlēt un dejot gribošos dalībniekus no visām paaudzēm.

Lai ikdienu darītu krāsaināku, ikvienam novada iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt viesmākslinieku koncertus, izrādes, aplūkot izstādes, kā arī pašiem piedalīties rīkotajos kultūras pasākumos. Bauskas Kultūras centra telpas ir piemērotas dažādu sarīkojumu norisēm un izstāžu organizēšanai.

Zemgales deju kolektīvu dižkoncerts "Lielais rits"

Zemgales deju kolektīvu dižkoncerts "Lielais rits"

Bauskas pilskalna estrādē, 10. jūnijā pulksten 19.00, norisināsies Zemgales deju kolektīvu dižkoncerts “Lielais rits”. 

Ģimeņu sporta diena

Ģimeņu sporta diena

Bauskas pilsētas stadionā, 27. maijā pulksten 12.00, norisināsies ģimeņu sporta diena.

Kalendārs