Saulaini, skanīgi un ar labiem copes rezultātiem 15. aprīlī Bauskā pavadīti jau otrie “Vimbu svētki”, kas pulcēja makšķerniekus, to ģimenes, baušķeniekus, kā arī viesus no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām.
Rīta agrumā gar Mūsas upes krastu jau pulcējās pirmie makšķernieki, slējās mājražotāju un amatnieku teltis, kā arī notika svinīga rosība, lai godam sagaidītu jau otros “Vimbu svētkus”.
Pasākumu ieskandināja makšķernieks un dabas pētnieks Māris Olte, kurš sveica apmeklētājus Bauskā, aicinot priecāties un baudīt svētkus. Dienas gaitā M. Olte cildināja makšķernieku veikumu, izglītoja par dabas aizsardzību un videi draudzīgu atpūtu, kā arī kopā ar zinātnieku Matīsu Žagaru pētīja, kas tad vimbai vēderā.
Arī bērni aizraujoši pavadīja laiku, spēlējot lielās koka spēles, ar biedrību “homo ecos:” uzzinot daudz kā jauna par vides aizsardzību, iesaistoties radošajās darbnīcās un vērojot leļļu teātri. Savukārt kopā ar pakur.lv zinātkārie un darbīgie varēja izveidot savu putnu būrīti. Tikmēr sarunu mājā bloga “Seek the simple” autori Laura un Andis Arnicāni stāstīja par zero waste jeb dzīvi bez atkritumiem, kā arī ēdienreižu plānošanas pamatprincipiem.
Par svētkiem atbilstošu muzikālu noformējumu visas dienas garumā rūpējās makšķernieks un dabas draugs Roberts Gobziņš, priekšnesumu sniedza grupa “Santehniķi”, kā arī uzstājās dzīvespriecīgā un muzikālā apvienība “Very Cool People”.
“Mums šeit ļoti patīk – visu apskatījām, bet tagad vērojam kā makšķernieki copē vimbas. Bijām arī pirmajos svētkos, bet šogad šķiet, ka visa kā ir vairāk – atrakcijas, cilvēku, arī laikapstākļi labāki. Ir ko redzēt, darīt, padomāts arī par bērniem,” priecājas Raimonds un Biruta Ivanovi no Bauskas. Līdzīgās domās ir arī baušķeniece Ilze Ezīte: “Ar laikapstākļiem gan ir paveicies – grēks neizmantot. Tāpat svarīgi, ka bērniem ir ko darīt, viņus īpaši priecē ziepju burbuļi.”
Svētku neiztrūkstoša sastāvdaļa ir labas gribas makšķerēšanas sacensības, uz kurām īsteni copes entuziasti bija ieradušies vēl krietnu laiku pirms reģistrēšanās sākuma. Makšķernieki izpētīja upes krastu un jau rīta agrumā izvilka pirmās vimbas. Šogad sacensībās piedalījās 96 makšķernieki, kuru vidū bija pieredzējuši copes meistari, kā arī dāmas un bērni.
Brīvdienā upe bija dāsna un lielākā daļa copmaņu arī tika pie loma. “Makšķerēšana veicas labi, vimbām lapa apetīte, bet uz āķa lien negribīgi – tik uz pašām lūpu maliņām, līdz ar to daudzas noraujas – no padsmit zivīm līdz krastam tikušas vien sešas,” stāsta baušķenieks Sandis Auziņš. Netālu no Sanda makšķerēja Nauris Indrušonoks no Bērziem. Viņš ar copi ir pazīstams jau no 6 gadu vecuma, un pirmajās sacensību stundās tiesnešiem jau bija nodevis divas vimbas. “Zivis trāpās caurmērā vienādas – sacensību rezultātu izšķirs svars. Ja laiks būtu apmācies, tad arī labāk ķertos,” teic Nauris. Upmalā darbojas arī Māra Ķeņģe no Jelgavas. Viņa uz svētkiem ieradusies kopā ar meitas vīru, lai iemēģinātu roku makšķerēšanā: “Laiku šodien solīja jauku, tāpēc nolēmām atpūsties Bauskā. Priecē, ka padomāts par visiem apmeklētājiem – katrs atradīs sev ko saistošu. Ja laiks atļaus, brauksim arī nākamos gadus, jo labas emocijas var smelties tepat Latvijā – nav jādodas aiz trejdeviņiem kalniem!”.
Labas gribas makšķerēšanas sacensību apbalvošanu vadīja Māris Olte un makšķerēšanas čempions Pēteris Lideris. Par balvām rūpējās Guntis Andersons, zivju piebarošanas ēsmas ražotnes “N-G mix” vadītājs. Apbalvojumus ieguva vecākais dalībnieks Valdis Stuļģis, jaunākais dalībnieks Jānis Barans un prasmīgākā dāma Māra Ķeņģe. Trešo vietu ar 700 gramu smagu vimbu ieguva Aivis Tirelis, 730 gramu vimbu un otro vietu ieguva Inese Priedīte, bet 740 gramu vimbu un pirmo vietu izcīnīja Juris Aigars Āboliņš. Makšķerēšanas sacensību veiksminieki pierāda to, ka cope vieno visus – vecums, dzimums vai nodarbošanās nav noteicējs.
“Vimbu svētku” organizatori Līgu Stankeviču priecē pasākuma rezultāts: “Man ir ļoti liels prieks ne tikai par laikapstākļiem, bet arī par mūsu un iesaistīto partneru darbu, par to, ka Bauskā ir cilvēki, kam rūp šeit notiekošais. Šis ir pirmais pavasara pasākums, kas rosināja ļaudis pēc ziemas satikties, un tas iedeva svētku sajūtu ne tikai apmeklētājiem, bet arī mums – organizatoriem. Priecājamies, ka šogad bija ievērojami lielāks makšķernieku skaits nekā pērn, kas palīdzēja nodrošināt kūpinātavu nemitīgu darbību. Tāpat man ir prieks, ka cilvēki mūs ir sadzirdējuši un atbraukuši arī no citām Latvijas pilsētām, kas ir ļoti pagodinoši. Patīkami vērot, ka pie upes darbojas tēvs ar dēlu, bet augstāk pakalniņā mamma uz šallītes sauļojas – var just, ka cilvēki atpūšas, pavada laiku ar ģimeni, un katram ir sava nodarbe. Manuprāt, kopējā atmosfēra ir līksma un svinīga. Cilvēki priecājās un mēs paši arī.”
Svētki tapuši ar Valsts zivju fonda atbalstu.
Komentāri (0)