Zinību dienas svētki / Būū un Avéi koncerti

Lai kopīgi iezvanītu pirmās skolas dienas zvanus, 1. septembrī Bauskas novada skolēni un citi interesenti tiek ielūgti uz Zinību dienas svētkiem Bauskas Rātslaukumā. Šogad svētku muzikālo programmu veidos divi koncerti – plkst. 12:40 ar koncertu sanākušos priecēs Avéi, bet plkst. 14:00 uz svētku skatuves kāps Būū.

Pirmās skolas dienas svinības Bauskas Rātslaukumā sāksies jau no plkst. 12:00, kad skolēni varēs nodoties dažādām izklaides iespējām, ko piedāvās izbraukuma atrakciju parks “Activepark”. Apmeklētājiem būs iespēja izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, sacensties drifta kartingu trasē, izbraukt ar mini BMX velosipēdiem, virpuļot orbitronos un pārbaudīt savu precizitāti loka šaušanā. Atrakcijas Bauskas vecpilsētas centrālajā laukumā darbosies līdz pat plkst. 16:00.

No plkst. 12:00 uz radošu darbošanos gaidīs Bauskas Bērnu un jauniešu centrs, piedāvājot apmeklētājiem piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Ieeja koncertā un dalība atrakcijās ir bez maksas.

Informējam, ka sakarā ar Zinību dienas svinībām Bauskas vecpilsētā 1. septembrī būs noteikti satiksmes ierobežojumi. No plkst. 09:00 līdz plkst. 17:00 Pasta iela būs slēgta posmā no Plūdoņa ielas līdz Rīgas ielai, bet Rīgas iela būs slēgta posmā no Saules ielas līdz Kalna ielai. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Vēršam uzmanību, ka pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos publicitātes materiālos nākotnē.

Vairāk par svētkiem lasi: ŠEIT

Related upcoming events

 • 2024-05-25 11:00 - 2024-05-25 15:00
  25. maijā no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem tiek aicinātas savu sestdienu pavadīt Bauskas pilsētas stadionā, kur ar sportiskām un radošām aktivitātēm, deju grupas “Lēra” priekšnesumiem un 16. Mazuļu rāpošanas čempionātu notiks ikgadējā ģimeņu sporta diena.

  Plkst. 12:00 tiks dots starts baušķenieku vidū jau iemīļotajam Mazuļu rāpošanas čempionātam, kurš šogad norisināsies jau 16. reizi. Dalību aktivitātē vēlams pieteikt līdz 22. maija plkst. 21:00, zvanot pa tālruni 25949709, taču reģistrēties startam būs iespējams arī pasākuma dienā.

  Šī gada sporta diena neizpaliks arī bez tradicionālās braucamrīku stafetes, tāpēc mazie sportisti uz pasākumu aicināti ierasties ar saviem braucamajiem – skrejriteņiem, skrituļslidām, riteņiem un citiem ripojošiem braucamrīkiem.

  Līdztekus sporta aktivitātēm, teritorijā darbosies arī divu veidu piepūšamās atrakcijas, fotosiena, sejiņu apgleznošanas māksliniece, ziepju burbuļu mašīna un radošās darbnīcas. Dalībniekiem būs iespēja pārtapt par kādu paša izvēlētu tēlu, izgatavojot sejas masku, vai izveidot savu balona zvēriņu. Pasākuma atklāšanu ar priekšnesumiem bagātinās deju studijas “Lēra” (vadītāja Kitija Upelniece) dalībnieki.

  Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

 • 2024-06-01 Visu dienu
  Šogad Bauskas novada svētki “Zem zelta ozola zariem” notiks 1. jūnijā un tie būs veltīti Bauskas pilsētas 415 gadu jubilejai, kad vairākās vietās pilsētā atbalsosies mūsu Zaļās ielejas stāsts, kas šoreiz iedvesmots no Edvīna Zariņa dziesmas “Dzelteni aizkari”, jo tā Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Svētku diena sāksies, baušķeniekus modinot kopā ar pūtēju orķestri “Skaistkalne” (diriģents Jānis Kalniņš), bet turpināsies ar “Ghetto Games Bauska”, Ričija Rū koncertu, orientēšanās spēli “Iepazīsti Bausku!” un citām norisēm dažādos pilsētas skvēros un laukumos. Svētku noslēgumā apmeklētāji aicināti būt kopā Bauskas Pilskalna parkā, kur notiks koncertuzvedums “Nekur nav tik labi kā mājās” (režisors Intars Rešetins – Pētersons), kā arī dziesmas un dejas kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis” un “Zelta kniede”.
  Karpa dārzs | 09:00 – 14:00

  Kad pūtēju orķestra “Skaistkalne” priecināti pilsētnieki būs modušies, plkst. 09:00 Karpa dārzā ikviens tiks gaidīts uz rīta vingrošanu kopā ar Bauskas slimnīcas fizioterapeiti Ingu Švāģeri. Tam sekos baltais brokastu pikniks un bingo spēle pianista Ērika Prilucka pavadībā. Spēles sākums plkst. 10:00. Bingo dalībnieki aicināti ģērbties gaišos toņos un līdzi ņemt segu vai kādu citu sēžamo. Ja nu dienas gaitās acīs parādīsies nogurums, Karpa dārzs būs vieta atelpai ar galda spēlēm un citām nesteidzīgām aktivitātēm, par ko parūpēsies biedrība “Laiks Jauniešiem”.

  Pasaku ieleja | 10:00 – 16:00

  Pļava netālu no Bauskas peldbaseina 1. jūnijā pārtaps par krāsainu Pasaku ieleju, kur pieneņu vainagā iepīt visus bērnības košākos saulesstarus. No plkst. 10:00 Pasaku ielejā notiks 2023. gadā Bauskas apvienības pārvaldes teritorijā dzimušo sveikšana, savus talantus rādīs vokālā studija “Pigoriņi”, bet jaunas prasmes meistarklasēs piedāvās apgūt Bauskas Bērnu un jauniešu centrs. Plkst. 13:00 sanākušos līdzi dziedāt aicinās populārais lācis Ričijs Rū un viņa draugi. Visas dienas garumā bērniem būs iespēja apmeklēt bezmaksas piepūšamās atrakcijas un piedalīties lielformāta spēlēs.

  Tirgus | 10:00 – 15:00

  Radošie un darošie vienkopus sanāks Rīgas ielā, kuras lielceļa garumā stiepsies daudzveidīgs amatnieku un mājražotāju tirgus.

  Bauskas Pilskalna parks | 19:00 – 02:00

  Svētku noslēgumā būsim kopā gleznainajā Bauskas Pilskalna parkā, kur vērienīgā koncertuzvedumā visai ģimenei “Nekur nav tik labi kā mājās” vēl reizi novērtēsim, cik labi būt mūsu mājās – Bauskā. Dažādos emocionāli pacilājošos priekšnesumos vietējie kolektīvi un viesmākslinieki akcentēs – Bauska nav tikai mazs punkts Latvijas kartē – tie ir cilvēki, kuri pilsētu starp trijām upēm piepilda ar emocijām, dzīves garšu, veido ar darbiem, īpašām pilsētvietām un savu piederību. “Radot šos svētkus, daudz domājām par to, lai izceltu pilsētas kopības sajūtu – veicinātu vienam ar otru veidot emociju tiltus un sniegt atbalstu ikdienas gaitās. Prast sadarboties un arī kopā priecāties!” par koncertuzvedumu stāsta režisors Intars Rešetins – Pētersons. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un aktieris un režisors Intars Rešetins – Pētersons.

  Svētku vakaru pavadīsim dziedot un dejojot kopā ar grupām “Lādezers”, “Klaidonis”, “Zelta kniede” un diskžokeja DJ Aivis īpaši svinībām piemeklētiem mūzikas ritmiem.

  Pilnā svētku programma: SKATĪT ŠEIT!
  Nāc, iesim!

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.