Bauskas Kultūras centrs

Upcoming events

 • 2024-04-20 11:00 - 2024-04-20 16:00
  Bauska ir viena no Latvijas vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 20. aprīlī ar dzīvo mūziku, kūpinātu vimbu smaržu, Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un citām nodarbēm Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona) notiks jau sestie “Vimbu svētki”. Šogad ar izglītojošām aktivitātēm apmeklētāji tiks aicināti pievērsties ūdens piesārņojuma un tā samazināšanas tēmai, bet uz svētku skatuves kāps mūziķis Arturs Gruzdiņš ar koncertprogrammu “Drošības festivāls”, muzikālā apvienība “Gapoljeri”, DJ Uldis Rudaks un grupa “Kautkaili”.

  Kā secinājuši vides eksperti, tad Lielupes upju baseinu apgabalā labā ekoloģiskajā kvalitātē ir tikai 8% upju, tāpēc šajos svētkos kopā ar zinošiem speciālistiem tiks aplūkots, kādas sekas atstāj ūdens piesārņojums, kā tas nokļūst zivīs un ko darīt, lai ikdienā katrā mājā būtu pieejams tīrs dzeramais ūdens?

  Lai pievilinātu brangāko lomu, arī šogad visagrāk, no plkst. 07:30 svētku dienu uzsāks Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuru skaits Mūsas upes krastos pērn sasniedza 95 copmaņus. Aicinām ņemt vērā, ka reģistrācija sacensībām notiks svētku dienā pirms starta. Lai reģistrētos, dalībniekiem līdzi jāņem derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte, kā arī personas apliecinošs dokuments (ID karte vai pase). Sadarbībā ar Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrību, Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki uz vietas varēs saņemt vienas dienas bezmaksas licenci vimbu copei, lai katram no upes būtu iespēja izvilināt astoņas vimbas. Ar Labas gribas makšķerēšanas sacensību nolikumu dalībnieki aicināti iepazīties: ŠEIT

  Kamēr copes entuziasti ļausies makšķerēšanas priekam, citi svētku svinētāji Mūsas upes krastā tiks gaidīti no plkst. 11:00, lai baudītu plašo svētku programmu – Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanos, izzinošas aktivitātes par ūdeņiem, radošas nodarbes, tirdziņā iegādātos mājražotāju un amatnieku sarūpētas veltes un vēl. Plkst. 11:30 jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu “Drošības festivāls” iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš un vokālā studija “Knīpas un Knauķi”, atgādinot bērniem un vecākiem par uzmanību dažādās dzīves situācijās. Plkst. 13:30 uz svētku skatuves kāps asprātīgā muzikālā apvienība “Gapoljeri”, bet plkst. 15:20 svētku dienu noslēgs nostalģiskā popa grupa “Kautkaili”. Visas dienas garumā īpašu mūzikas izlasi uz vinila platēm atskaņos DJ Uldis Rudaks, bet pasākuma runas vīra stafeti šogad pārņems raidījumu “Literatūre” un “Kultūras rondo” vadītājs un dabas draugs Gustavs Terzens.

  Plkst. 15:00 ar vērtīgām balvām no svētku atbalstītāja T/C “Līga” tiks apbalvoti veiksmīgākie vimbu pievilinātāji. Katrs no laureātiem saņems arī īpašo “Vimbu svētku” statueti. Balvas jau visai tradicionāli tiks pasniegtas sešās kategorijās: I brangākā vimba, II brangākā vimba, III brangākā vimba, jaunākais dalībnieks, vecākais dalībnieks un copes pavēlniece.

  Plašāka svētku programma: VIMBU SVĒTKI 2024

  Video ieskats 2023. gada svētkos: SKATIES!

  Ieeja pasākumā ir bez maksas.

  Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

  Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi “Vimbu svētku” sociālo tīklu profilos – “Facebook” lapā un “Instagram” kontā, kā arī mājaslapā https://kultura.bauska.lv/.

   

 • 2024-04-28 16:00 - 2024-04-28 18:00
  28. aprīlī plkst. 16:00 grupa “Menuets” savus klausītājus ielūdz uz 55 gadu jubilejas koncertu Bauskas Kultūras centrā.

  Grupa “Menuets” ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kas kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd “Menuets” ir vecākā joprojām koncertējošā grupa Latvijā. Grupas pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā, nu “Menuets” svin savus zelta 55 saviļnojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

  Jubilejas koncertprogrammā skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās “Menueta” dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš: “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Alvas zaldātiņi”, “Dzeguzes balss”, “Balāde par Johanu”, “Dziesma, ar ko tu sācies”, “Četri balti krekli” un “Viņi dejoja vienu vasaru”, gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

  Grupā “Menuets” joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

  Koncerta biļetes iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

  Pasākumu organizē: SIA “Art Management Group”