Bauskas pilskalns

Atrašanās vieta:Bauskas pilskalna parks

Upcoming events

 • 2020-07-17 - 2020-07-19 Visu dienu

  Senie mūzikas instrumenti, vēsturiski tērpi, izcilas ārzemju viduslaiku mūzikas grupas un pašmāju senās mūzikas atskaņotājmākslinieki jau piekto gadu Bausku pārvērtīs par vietu, kur iespēja redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus – V Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu “Vivat Curlandia!”, kas norisināsies 18. un 19. jūlijā.

  Svinot festivāla 5 gadu jubileju, pulcējot simtiem klausītāju un vienlaikus ievērojot visus aktuālos drošības pasākumus, divu dienu laikā Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Šveices, Austrijas, Itālijas un Vācijas piedāvās deviņus koncertus, akcentējot viduslaiku mūzikas bagātības, kas apgāž mītus par “tumšajiem viduslaikiem”. Festivāla gaidītākie notikumi būs īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu rīts “Senie mūzikas instrumenti” un nakts koncerts “Basso ostinato sveču un elektronikas gaismā”. Festivālu organizē Latvijā zinošākais senās mūzikas pētnieks  diriģents Māris Kupčs  sadarbībā ar Bauskas pils muzeju un Bauskas kultūras centru.

  Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, atnesa līdzi renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas, neapšaubāmi, ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. Savukārt mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. – 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē.

   

  Svētdiena, 19. jūlijs

  11:30 Bauskas Sv. Gara baznīca: “Jauno talantu koncerts”. Piedalās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti

  13:30 Bauskas pils: koncerts “L’anima della donna”. Piedalās: Ieva Pļaviņa un Anete Viļuma (soprāni), Māra Botmane (baroka čells), Gertruda Jerjomenko (klavesīns)

  16:00, Bauskas pils: koncerts “Moro per te e tu non lo sai…”. Piedalās: senās mūzikas ansamblis Chiaroscuro (Lietuva)

  18:30 Bauskas pils: festivāla Noslēguma koncerts. Piedalās: Elīna Šimkus (soprāns), Agnese Kanniņa un Laura Šarova (baroka vijoles), Maria Danneberg (viola da gamba, Austrija), Mauro Pinciaroli (teorba, Itālija), Māris Kupčs (klavesīns)

  Biļetes uz festivāla “Vivat Curlandia!” koncertiem pieejamas www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” tirdzniecības kasēs visā Latvijā. Informācija par bezmaksas pasākumiem – www.earlymusic.lv un Early music in Latvia Facebook kontā.

  Festivāla norisi atbalsta Bauskas pilsētas pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Bauskas pils muzejs.

 • 2020-07-25 21:00 - 2020-07-25 22:00

  Divi izcili un harizmātiski latviešu komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns jūlijā pie klausītājiem dosies ar unikālu noskaņu koncertu “Saulrieta dziesmas”. Viņiem pievienosies arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova.

  Abi skaņas meistari  atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

  Man patīk doma, ka varēsim divatā ar Jāni Lūsēnu uz skatuves improvizēt,” saka Mārtiņš Brauns. “Šeit nebūs nekāda izrādīšanās vai konkurence – kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība būs kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā”. Priecājoties par vasarīgo dabas atmodu, komponists vēl piebilst: ”Vēlu visiem svinēt tos svētkus, ko saucam par vasaru. Lai sajūtam prieku un lai tas dod mums otro elpu.”

  Savukārt Janis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm.  Cenšos izbaudīt to ikvakara mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brîži iedvesmo un rada sajûtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

  Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, biļešu skaits būs limitēts.

 • 2020-07-31 21:00 - 2020-07-31 23:00

  Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā Jūdze” dodas savas pastāvēšanas laikā pirmajā brīvdabas koncerttūrē, sniedzot klausītājiem iespēju pēc ilgāka pārtraukuma atkal satikties.

  Vasaras vakaru koncertu turneja “Šī ir vienīgā diena, vienīgā nakts” norisināsies, aptverot vienpadsmit Latvijas skaistākās un lielākās brīvdabas estrādes. Koncerti būs kā spirgts veldzējums, aicinot baudīt brīvdabas romantisko un vasarīgo noskaņu, kādu ar savām dziesmām spēj uzburt tikai “Sestās Jūdzes” mūziķi.

  Saviem klausītājiem koncertā grupa “Sestā Jūdze” sagādājusi īpašu pārsteigumu –  tajos skanēs ne tikai visu laiku populārākās grupas dziesmas, kā piemēram: “Atvars”, “Ievai”, “Upe”, “Gan jau” u.c., bet klausītāju vērtējumam tiks nodotas arī pavisam jaunas un vēl nekur nedzirdētas dziesmas no drīzumā gaidāmā grupas albuma “Upe”. Tieši jūs būsiet paši pirmie, kuri  dzirdēs  jaunās dziesmas: “Aicini mani pie sevis”, “Labākās dienas”, “Mazā upe”, “Mūsu fotogrāfija”, “Kas zin kā būs”, “Tā pati dien, tikai līst” u.c., lai iemīļotu tās uz visiem laikiem.

  Kā stāsta grupas “Sestā Jūdze” solists un dziesmu autors Agris Gedrovičs: “Šoreiz viss būs citādi. Jūsu būs mazāk, bet mūsu – tikpat. Mēs patiesi ilgojamies pēc saviem klausītājiem, neatkarīgi no ierobežojumiem un vietu skaita. Kopā pavadīsim īpašu vakaru, atskatoties jau paveiktajā un paveroties nākotnē. Būs romantiski un skaisti. Šis ir laiks, kad neko nevar zināt, iespējams, patiešām var būt “vienīgā diena, vienīgā nakts”, kad varam tikties. Tāpēc ņemiet līdzi  pledus, lai varat ne tikai izvēlēties estrādē distancēšanās vietu, bet arī nolīst kādā romantiskā stūrītī un baudīt. Mēs jūs ļoti gaidīsim!”

  Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv. Pirmo 100 biļešu cena- 10 EUR. Aicinām tās iegādāties savlaicīgi, jo, ievērojot valstī noteikto sanitāro protokolu un distancēšanos, biļešu skaits ir ierobežots!

 • 2020-08-07 - 2020-08-09 Visu dienu

  Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē – to un vēl vairāk piedāvā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un lemess”.