Sestdien ar koncertu 10 gadu jubileju svinēs senioru deju kolektīvs “SenBiguļi”

9. martā plkst. 18:00 kolektīva 10 gadu jubileju kopā ar draugiem svinēs Bauskas Kultūras centra senioru deju kolektīvs “SenBiguļi” (vadītāja Santa Zemīte), ielūdzot uz koncertu “Kas tur skan?”.

“Pēc 2013. gada Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma “Tēvu laipas” sapratām, ka nu esam pelnījuši dejot augstākajā pakāpē, tāpēc nākošajā sezonā kopīgi devāmies uz F grupu. Liekas, ka tas noticis pavisam nesen, bet ir pagājuši 10 gadi. Liela daļa dejotāju kopā ar mani ir kopš es 2012. gadā sāku vadīt vidējās paaudzes deju kolektīvu “Biguļi”. Astoņi šī brīža dejotāji “SenBiguļos” ir no pašas pirmās dienas. Daudzi ir aizgājuši prom, daudzi nākuši klāt. Šajos 10 gados mums ir labi sasniegumi skatēs, daudz draudzējamies ar citiem kolektīviem un baudām dzīvi citā kvalitātē,” stāsta SDK “SenBiguļi” vadītāja Santa Zemīte.

Koncerts “Kas tur skan?” būs lustīgs un latvisks. Iedvesma nosaukumam ņemta no horeogrāfa Viļa Ozola dejas ar tādu pašu nosaukumu, kura šobrīd ir kolektīva repertuārā un šajā vasarā tiks izdejota arī Senioru deju svētkos Limbažos. “Buramvārdi, spēka vārdi – kas tur skan?! Noslēpumaini un stipri – maģiski un rituāli. Sensenis pavadījuši mūs godos un gadskārtās, lai pasargātu, dotu svētību un ražu, lai varētu nezināt ne bēdas, ne badu,” koncerta ieceri atklāj režisors Kristaps Zēbergs.

Pēc pašu dejotāju iniciatīvas, īpaši šim koncertam atkal satikušies SDK “SenBiguļi” paša pirmā sastāva dejotāji, kuri koncerta apmeklētājiem un kolektīvam dāvās deju “Svinīgais solis”. Santa piebilst, ka tā kolektīvam ir īpaša deja. “Tā ir mūsu deja, ar ko kolektīvam saistās īpaši notikumi. Deju dejojām gan reizē, kad ieguvām “Bigas krūzi”, gan dienā, kad skatē kolektīva sniegumu novērtēja ar augstāko pakāpi.”

Kolektīva vadītāja atzīst, ka šajos gados dejotājiem nākuši klāt ļoti daudz draugu, tāpēc tie ielūgti kopīgi svinēt apaļos svētkus, papildinot koncerta programmu arī ar sev mīļām dejām. Koncertā piedalīsies deju kolektīvs “Rota” (Grenctāle), SDK “Tacis” (Carnikava), SDK “Misiņš” (Aizpute), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” (Bauska), SDK “Ozols” (Vecumnieki), SDK “Mārtiņš” (Lielplatone), SDK “Iecavnieks” (Iecava), SDK “Šurp turpu” (Svitene), SDK “Sen Kurzeme” (Ventspils) un TDA “Līgo Absolventi” (Rīga).

““SenBiguļi” ir mani jaunieši, no kuriem jāmācās baudīt dzīvi un priecāties! Arī koncerta apmeklētājus aicinu nākt no dejotājiem smelt šo mūžīgā pavasara enerģiju!” novēl Santa Zemīte.

Ieeja bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2024. gada 6. martā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*