25. martā domās būsim kopīgā atceres brīdī

Šobrīd ir laiks, kad aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem, piesardzīgiem un nepulcēties. Līdz ar to plānotais Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums rīt, 25. martā plkst. 18.00 tiek atcelts.

Neatkarīgi no esošās situācijas domās būsim kopīgā atceres brīdī, kā arī visas dienas garumā katrs savu piemiņas svecīti un sēru ziedu noliksim pie Represēto piemiņas ansambļa Brīvības bulvārī.🕯️🌷

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēkus – tostarp ģimenes ar bērniem un sirmgalvjus, daudzi no viņiem dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumos, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos.

25. martā visā Latvijā izkar karogus, ko rotā sēru lentes un izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki, kā arī pārējie iedzīvotāji piemin baisos notikumus un cietušo sūros likteņus.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*