IZPĀRDOTS / Animācijas filmas “Straume” papildseanss

Visas biļetes uz abiem animācijas filmas “Straume” seansiem 19. janvārī ir izpārdotas! Paldies par lielo atsaucību!
Ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību, 19. janvārī plkst. 13.00 Bauskas Kultūras centrā tiek organizēts animācijas filmas “Straume” papildseanss.

Režisora Ginta Zilbaloža filma “Straume” kļuvusi par jaunāko laiku Latvijas kino starptautisko sensāciju – iemantojusi atzinību Kannu kinofestivālā, Ansī animācijas filmu festivālā, iekļauta “Oskara” balvas “īsajā sarakstā” starp 15 kino darbiem, kas cīnīsies par labākās starptautiskās filmas godu, kā arī 2025. gadu iesākusi ar prestižo Amerikas Savienoto Valstu kino industrijas apbalvojumu “Zelta globuss” kā gada labākā animācijas filma, kļūstot par pirmo filmu Latvijas vēsturē, kas ieguvusi šo novērtējumu. Filmas mērķauditorija ir visa ģimene – no jaunākā līdz pat vecākajam tās pārstāvim.

Pilnmetrāžas animācijas filmas “Straume” darbība norisinās krāšņā un cilvēku pamestā, pārplūdušā pasaulē. Filmas centrālais varonis ir ļoti patstāvīgs un neatkarīgs Kaķis, kurš pieradis visu dzīvē darīt viens pats. Patiesību sakot, viņam citi dzīvnieki tā īsti nepatīk. Kaķim, kurš ļoti baidās no ūdens, lielu plūdu dēļ nākas pamest mājas un tomēr atrast kopīgu valodu ar citiem dzīvniekiem, rodot patvērumu nelielā laivā. Uz klāja nāksies sadzīvot ar līderi Putnu, pacifistu Kapibaru, paļāvīgo Suni un mantu vācēju Lemuru, lai izdzīvotu applūdušajā pasaulē, kura ar katru brīdi šķiet arvien draudīgāka. Kaķim būs jāpieņem lēmums – būt neatkarīgam vai sadarboties.

Biļetes cena – 4 eiro. Biļetes uz filmas seansu Bauskā iespējams iegādāties visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un tiešsaistē: ŠEIT

Related upcoming events

  • 2026-03-25 19:00 - 2026-03-25 20:00

    25. martā plkst. 19.00 Bauskas Kultūras centrā būs iespēja noskatīties Dzintras Gekas dokumentālo filmu “Dzimuši Sibīrijā. Mārtiņš Vilsons”.

    Filma turpina Dzintras Gekas nozīmīgo darbu latviešu Sibīrijas stāstu iemūžināšanā. Filma ļauj ieskatīties izsūtīto bērnu un viņu pēcteču likteņos, kas ietver piedzimšanu izsūtījumā, atgriešanos Latvijā un cīņu par identitāti svešā, nereti atsvešinātā vidē. Caur personīgām intervijām un atklātām atmiņām atklājas ne tikai vēstures rētas, bet arī mantojums, kas dzīvo nākamajās paaudzēs. Tas ir stāsts par bērnību, kas sākās svešumā, par atgriešanos, kas neatnesa mieru, un par cilvēka spēku būt, neskatoties uz vēstures uzlikto nastu. Vienas dzimtas un visas tautas stāsts.

    Viens no šiem bērniem ir aktieris Mārtiņš Vilsons, kurš dzimis izsūtījumā Magadanas apgabalā Krievijā, Zentas Vilsones un Rolanda Čehoviča ģimenē. Dokumentālajā filmā režisore Dzintra Geka portretē viņa dzīvesstāstu kā personīgu liecību par izsūtīto latviešu likteni, identitātes meklējumiem un atgriešanos pretrunīgajā realitātē. Filma Dzimuši Sibīrijā. Mārtiņš Vilsons ir būtisks ieguldījums Latvijas dokumentālajā kino gan kā emocionāli spēcīgs vēstījums, gan kā liecība mūsu tautas vēstures atmiņām.

    Filmas garums: 1h 9min
    Biļetes "Biļešu Serviss PLG" kasēs un tiešsaistē - 4,00 EUR.