Akcija “Izgaismo Latviju” norisināsies arī Bauskas novadā

Latvijas valsts jubilejas gada Saulgriežos, 21.jūnijā, katrs Latvijas iedzīvotājs ir aicināts piedalīties akcijā „Izgaismo Latviju” – noiet, noskriet vai kā citādi mērot vienu no šī ceļa 1836 kilometriem un pulcēties pie pierobežas pašvaldību organizētajiem ugunskuriem. Bauskas novadā ugunskurs tiks degts Budbergas parka estrādē pie Mēmeles upes.

Tā kā pērn fonds “1836” rīkoja laivu braucienu Skaistkalne – Lejenieki, tad arī akcijas “Izgaismo Latviju” laikā novadnieki un viesi aicināti posmu Skaistkalne – Budberga vai tā daļas mērot laivās. Ikviens interesents braucienā var doties no sev ērtākās vietas. Ja nav pieejams savs ūdens transportlīdzeklis, tad to iespējams iznomāt tuvējās laivu nomās – “Medņi” Gailīšu pagastā, “Brīvnieki JS” Skaistkalnes pagastā, “Rundāles atpūtas centrs” Rundāles pagastā, kā arī “Lutauši”, “Saliņas” un “Saknes” Kurmenes pagastā.

Akcijas „Izgaismo Latviju” norise Bauskas novadā:

  • Līdz plkst.18.20 Akcijas dalībnieku pulcēšanās;
  • 18.36 Laivu brauciena sākums;
  • 20.00 – 20.30 Pulcēšanās pie ugunskura Budbergas estrādē;
  • 21.00-21.30 Ugunskura iedegšana;
  • 21.30 Spēka dziesmas Latvijai kopā ar grupu “Bekars”;
  • 22.00 Kopēja Valsts himnas dziedāšana.

Šajā dienā pulksten 19.30 no Bauskas novada domes laukuma uz pasākuma norises vietu dosies bezmaksas transports, kas pēc pasākuma beigām apmeklētājus nogādās arī atpakaļ pilsētā.

Fonds „1836” un Imanta Ziedoņa muzejs aicina pieteikties un kļūt par vienu no 1836 brīvprātīgajiem, kas 21.jūnijā palīdzēs Latvijai kļūt par pirmo valsti pasaulē,  kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Brīvprātīgie būs akcijas organizatoru palīgi, kuri uzņemsies atbildību par vienu noteiktu kilometru Latvijas pierobežā, un tādējādi būs garants tam, ka savai valstij apkārt 21.jūnija vakarā noiesim. Taču akcijā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, noejot savu, paša izvēlētu, sirdskilometru jebkurā „1836 ceļa” posmā Latvijas pierobežā. Pēc tam dalībnieki un brīvprātīgie aicināti pievienoties pierobežas novadu organizētajiem ugunskuriem, kur tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22, vienlaikus visā Latvijā, mūsu valsts himna. Vietnē www.izgaismolatviju.lv var izpētīt 1836 ceļa maršrutu un pieteikties par atbildīgo vienam no ceļa kilometriem. Akcijas brīvprātīgie saņems īpašu sertifikātu kā apliecinājumu savai dalībai.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*