Akcija “Mirklī manai Latvijai” 4. maijā

Mēs, latvieši, esam unikāla tauta – dzeram sulas taisni no koka, ar ģimeni rudeņos dodamies sēņot, dārza darbus veicam pēc kalendāra, laikapstākļus prognozējam pēc ticējumiem un visam pāri mīlam dabu, kultūru, kopā sanākšanu un laimīgu esību.

Maijā, brīvības mēnesī, mēs to svinam – ceturtajā mēneša datumā sanākot kopā Baltā galdauta svētkos, lai godinātu visskaistāko, kas mums ir – mūsu latvietību.

Stiprināsim tradīciju 4. maijā pulcēties pie viena ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas galda, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētki aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju apzināties brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un pilsētā.

Arī Bauskas Kultūras centrs aicina svētkus pavadīt ģimenes, draugu vai kopienas lokā, tāpēc 4. maijā Bauskas novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta akcija “Mirklī manai Latvijai”, kur ikviens novadnieks, dodoties ciemos vai gaidot viesus, aicināts iemūžināt savu Baltā galdauta svētku mirkli. No pulksten 10.00 – 14.00 pie pērn iestādītā Latvijas valsts simtgades ozola Uzvaras ielā 1 būs iespējams nofotografēties un saņemt uz vietas izdrukātu fotogrāfiju ar brīvības mēneša simboliku.

Šajā pašā laikā ikviens būs aicināts veltīt pāris minūtes, lai dāvātu savu balsi Latvijai – izdziedātu iemīļotas latviešu dziesmas platformā “Izdziedam 100”. Dziedāt varēs viens, kopā ar draugiem, ģimeni, kori vai kolēģiem, lai ierakstītu savu balsi vēsturē un dāvātu to Latvijai simtgadē.

Dokumentēsim Latvijas valsts simtgades 4. maiju unikāli – fotogrāfijā, ko varēs saglabāt ikviens apmeklētājs, un dziesmā, kas tiks dāvāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhīvam.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*