Ansamblis “Adoramus” ar augstiem rezultātiem startē konkursā “Balsis 2020”

Latvijas XII Skolu jaunatnes dziesmu svētku atlases kaislības neiet secen arī Bauskas Kultūras centra vokālajam ansamblim “Adoramus”  ar vadītāju Diānu Siliņu.  “Adoramus” 10 meitenes konkursa 1. un 2. kārtā piedalījās kā A grupas vokālais ansamblis 10.-12.klašu grupā, no tām sešas ir vidusskolas vecuma, bet četras ir jaunākas.

Vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2020” valsts mērogā notiek katru gadu pavasarī ar atlases kārtām novados un otro kārtu piecos reģionos. Tā mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratni un pašizpausmes mākslā lietpratību, iesaistoties Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā. Šogad konkursa pirmā kārta notika 21.februārī, kur nelielā konkurencē pārliecinoši uzvarēja ansambļa “Adoramus”  meiteņu grupa ar 45,1 punktu. Konkursa nolikums paredz, ka jādzied ir a cappella, jābūt latviešu autoru dziesmām latviešu valodā un viena no dziesmām jāizvēlas atbilstoši šī gada dziesmu svētku konceptam “Rotā!” – „Adoramus” gadījumā tā bija Laumas Kazakas, jaunas latviešu komponistes, veidota tautas dziesmas apdare. Viena no trīs dziesmām ir no obligātā repertuāra, kas šai gadījumā ir no Imanta Mežaraupa kantātes – rapsodijas “Nu ir laiks Rīgā braukt” kāda no daļām. Tieši konkursa grūti izpildāmie noteikumi – daudzbalsība un a cappella – biedē daudzus kolektīvus, tādēļ ansambļi bieži to neizvēlas.

“Uz otro kārtu devāmies dziedāt Rīgā 12.martā. Tur iegūtie 43,63 punkti ļauj mums būt ar visaugstāko rezultātu Zemgales reģionā, bet kopvērtējumā mēs savā grupā esam piektās,” stāsta vokālā ansambļa “Adoramus” vadītāja Diāna Siliņa. Viņa piebilst, ka žūrija visās otrās kārtas skatēs bijusi vienāda: Nora Kalniņa – diriģente, profesionālo koru projektu dziedātāja, Tautas mūzikas koncerta “Līdz pašām debesīm” mākslinieciskā vadītāja, Dace Bula – mūzikas pedagoģe, vokālā pedagoģe, Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle,  Mārīte Puriņa – mūzikas pedagoģe, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore, Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Zane Stafecka – diriģente, vokālās grupas „Latvian Voices” dziedātāja.

Ansambļa meitenes, kas šoreiz nesušas Bauskas vārdu šajā konkursā ir (1.bildē no labās uz kreiso) Patrīcija Rācenāja, Madara Konjuševska, Marta Konevāle, Laura Konevāle, Klēra Kuļikauska, Megija Miļūne, Estere Tēberga, Beatrise Ruža, un 2.bildē 1. no kreisās Katrīna Siliņa, 3. no kreisās – Diāna Semaka. “Ideja par sagatavošanos šim konkursam meitenēm radās vēl pagājušajā vasarā, mums visām kopā radoši dzīvojoties Valmieras meistarklasēs. Paldies visiem par mūsu atbalstīšanu gan tobrīd, gan tagad!” piebilst Diāna Siliņa.

Fotogrāfijas tapušas konkursa otrajā kārtā Rīgā, tās uzņēmusi Atra Strikaite.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*