Ar koncertu “Torņa mūzika” Bauskas pils tornī uzstāsies “Perpetuum Ritmico”

7. maijā plkst. 17:00 Bauskas pils tornī ar koncertprogrammu “Torņa mūzika” uzstāsies sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”, kurā apvienojušies profesionāli mūziķi,  kuri Latvijā darbojas jau astoņus gadus un ir uzstājušies gan Latvijā, gan citviet Eiropā – Lietuvā, Igaunijā un Vācijā.

 “Perpetuum Ritmico” repertuārā izmanto dažādas stilistikās iezīmes, sākot no tautas mūzikas un dažādu populārās mūzikas stilu ietekmes, līdz pat izteiktam avangardam, tādējādi veidojot savdabīgu izpildījuma žanru. Vairāki skaņdarbi ir komponēti īpaši šim ansamblim. Piemēram, koncertā skanēs Madaras Pētersones speciāli ansamblim komponētais miniatūru cikls “Elementi”, kas stāsta par mūsu pasaules matērijas pamatelementiem – uguni, ūdeni, vēju. Tāpat mūziķi atskaņos Uģa Prauliņa skaņdarbu “Torii. Tempļu mūzika”, kas sevī ietver vēdiskās kultūras dvesmas.

“Perpetuum Ritmico” repertuārā ir Artura Maskata, Uģa Prauliņa, Pētera Vaska, Madaras Pētersones, kā arī Stīva Reiha, Džona Keidža, Arvo Perta, Deivida Langa, Keiko Abes, Eliota Kola un daudzu citu komponistu mūzika. Viņi rada arī paši savas oriģinālmūzikas performances. Ansamblis ir sadarbojies ar tādiem profesionālajiem kolektīviem kā Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”.

Koncerts notiks Bauskas pils atjaunotajā tornī, kurā klausītāji, atšķirībā no ierastās koncertzāles, izvietojas dažādos līmeņos interjerā izveidotajās galerijās. Mākslinieku priekšnesums būs piemērots ēkas savdabīgajai arhitektūrai un neierastajam izpildītāju un klausītāju novietojumam telpā. Klausītāji ir aicināti izbaudīt torņa jauno veidolu un labo akustiku.

Viens no ievērojamākajiem ansambļa profesionālās darbības panākumiem ir 2017. gadā saņemtā nominācija Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”, savukārt ansambļa radītā mūzika Leļļu teātra izrādei “Salātlapiņa” nominēta 2018./2019. gada sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors”.

Sitaminstrumentu (zvaniņi, šķīvji, gongs, vibrafoni, piecoktāvu marimba, temperēti koka klucīši, lielās koncertbungas, Tom-tomi u.c.) mūziķi: Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs, Ernests Mediņš.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālruņiem 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Biļetes cena 10 eiro (Bauskas pils kasē), 11 eiro (“Biļešu Paradīze” kasē).

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*