Ar mīlestību – Dziesmu svētkiem un pavasarim

Bauskas Kultūras centrā 2. martā 17.00 divi simti jauniešu dalīsies mīlestībā ar saviem klausītājiem un atbalstītājiem, muzicējot koncertā „Ar mīlestību pavasarim”.

Bauskas VĢ rīkotais festivāls – koncerts šogad ir izgājis ārpus tradīcijas, pulcināt vienkopus korus no Valsts ģimnāzijām. Protams, būs arī ģimnāziju kori. Mūsu senākie un uzticamākie draugi no Dobeles VĢ koris „Sadziedis” (dir. R.Bulmers), kā arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas koris „Verdandi” (dir. I.Mezīte) un mūsu ģimnāzijas koris „Vrondi”.

Pirmoreiz pie mums viesosies koris no netālās Ķekavas vidusskolas (dir. I.Lagzdiņa), ar kuru kopā sadziedājām gan koru salidojumā Valmierā, gan brīnišķīgā koncertā Lēdurgā, kur vairākus korus kopā bija sasaucis svētku organizators Aivars Buņķis.

Pavisam neierasti ir tas, ka gaidām ciemos jauniešu kori no Jurbarkas (Lietuva, dir. D.Lapiene). Ar šo kori mūsu sadarbība sākās pērn, kad bijām aicināti piedalīties starptautiskā koru festivālā Jurbarkā. Līdz ar Jurbarkas kori solījušies ierasties arī mūziķi no Itālijas.

Festivāla koncertu vēl bagātāku un krāšņāku darīs lieliskais Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris (vad. A.Buņķis), ar kuru pagājušajā pavasarī pat divreiz esam kopā koncertējuši. Repertuārā būs orķestra skaņdarbi, taču koncerta izskaņā orķestris muzicēs kopā ar festivāla kopkori.

Nedēļas nogales koru maratonu Kultūras centrā 3. martā plkst. 18.00, turpinās četru  Zemgales novada jaukto koru mīlestības apliecinājums Dziesmu svētkiem.

Ir svarīgi ikkatram apzināties, ka svētki būs tik skaisti un piepildīti, cik sirdsskaidri un godīgi mēs katrs sevi virzām šajā svētku gaidīšanas procesā, cik vienoti, bagāti vai tukši ejam šo ceļu, jo mēs ikviens esam šo svētku radītāji piecu gadu garumā.

Koncertā galvenokārt skanēs dziesmas no Dziesmu svētku repertuāra.

Koncerta organizatora un mājas saimnieka – kora „Mežotne” aicinātie viesi būs koris no Jelgavas „Balti” (dir.Maija Branka), „Septiņi sapņi” no Dobeles (dir.Raimonds Bulmers) un Jelgavas novada koris „Vilce”, par kuru rūpes un atbildību esmu uzņēmusies tikai šosezon.

Šajā kormūzikas nedēļas nogalē būsim mazliet tuvāk pavasarim, uzgavilēsim Dziesmu svētkiem un tieksimies sajust Bauskas mazos dziedāšanas svētkus. Mūsu uzticīgie domu un sajūtu radinieki, esiet ar mums, radīsim svētkus kopā!

Teksts: M.Jonkus.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*