Bauskā atzīmēs trešos “Vimbu svētkus” un Pirmās Lieldienas

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 21. aprīlī no pulksten 10.00 jau trešo reizi norisināsies pasākums visai ģimenei “Vimbu svētki”. Šajā svētku gadā uzmanība tiks veltīta ne tikai Labas gribas makšķerēšanas sacensībām un izglītojošām nodarbēm, bet arī latviskām Lieldienu tradīcijām.

Ikviens interesents, ievērojot saistošos noteikumus, varēs piedalīties Labas gribas makšķerēšanas sacensībās. Bauskas Kultūras centrs sadarbībā ar Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību katram sacensību dalībniekam, kurš makšķerēs pasākuma norises vietā, dāvās bezmaksas makšķerēšanas licenci, kas būs derīga pasākuma dienā, vietā un norises laikā. Tiem sacensību dalībniekiem, kuri vēlēsies spēkus izmēģināt citviet, makšķerēšanas licence netiks piešķirta. Ar licenci pieļaujamais nomakšķerēto zivju skaits saglabājas nemainīgs – maksimums astoņas vimbas. Tāpat lūdzam ņemt vērā, ka makšķerēšanai publiskos ūdeņos nepieciešama derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte. Karte var nebūt makšķerēšanas entuziastiem, kas jaunāki par 16 un vecāki par 65 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti. Labas gribas makšķerēšanas sacensību laikā makšķerēšana atļauta gan ar gruntsmakšķeri, gan pludiņmakšķeri.

Lai pretendētu uz balvām un piemiņas veltēm, visu zonu makšķerniekiem obligāti jāreģistrējas pasākuma norises vietā Krasta ielā. Dalībnieku reģistrācija ilgs no pulksten 07.30 līdz 12.00. Labas gribas makšķerēšanas sacensības norisināsies no pulksten 08.00 līdz 14.00, bet apbalvošana no 15.00. Sacensību ievērojamākos lomus sešās kategorijās palīdzēs noteikt pasākuma vadītājs – makšķernieks un dabas pētnieks Māris Olte. Brangāko lomu īpašnieki saņems vērtīgas balvas un piemiņas veltes, ko sarūpēs zivju barības uzņēmums NG-Mix. Līdztekus sacensību norisei Latvijā zināmi copes meistari makšķerniekiem upes krastā sniegs pamācošas meistarklases, bet par nomakšķerētajām vimbām pirms to kūpināšanas parūpēsies šefpavārs Atis Zgirskis, kurš par godu svētkiem ir izstrādājis īpašu Bauskas recepti vimbu kūpināšanai.

Kamēr vieni būs aizņemti pierādot prasmes Labas gribas makšķerēšanas sacensībās, tikmēr to ģimenes un pārējie “Vimbu svētku” apmeklētāji varēs piedalīties dažādās Lieldienām veltītās norisēs, kā arī citās tematiskās aktivitātēs.

Kopā ar teātri “3 māsas” mazākie svētku apmeklētāji varēs vērot aizraujošas teatrālas un cirka ainas, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, spēlēt jautras spēles un izdejoties ar teātra tēliem. Savukārt “Grila skola Marienbāde” un kulinārijas blogeris Rojs Puķe, kurš labāk pazīstams kā Pipars, piedāvās bērniem attīstīt šefpavāru dotības, pagatavojot savu burgerīti.

Pirmo reizi svētkos piedalīsies Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”. Institūta pētnieki apmeklētājus izglītos par vimbu un citām Latvijā sastopamām zivju sugām, to dzīvi un resursiem. Svētku viesiem būs iespēja uzzināt, kāpēc nepieciešama zivju resursu pētniecība, aizsardzība un atjaunošana, kādi ir galvenie pētniecības virzieni ihtioloģijā, kā arī piedalīties aktivitātēs un pārbaudīt savas zināšanas. Savukārt “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” – makšķerēšanaskarte.lv piedāvās tematiskas izklaides ģimenei – zīmēšanas un origami zivtiņu stūrīti mazākajiem pasākuma apmeklētājiem, zivju atpazīšanu no attēliem, tematisku krustvārdu mīklu, kā arī makšķerēšanas un korķīšu spēli. Turklāt, makšķerēšanaskarte.lv ir radījuši īpašu makšķerēšanas, vēžošanas un medību karti arī junioriem, kuru varēs saņemt, apmeklējot to telti un atbildot uz jautājumiem, kuri jāzina katram makšķerniekam.

Arī šajā “Vimbu svētku” gadā apmeklētāji būs aicināti pievērsties dabai draudzīgam dzīvesveidam – kopā ar bloga “Seek the simple” autoriem, Lauru un Andi Arnicāniem, būs iespēja ielūkoties kapsulas garderobes izveides aizkulisēs, kā arī izglītoties par zero waste jeb beziepakojuma ikdienas paradumiem.

Lieldienas “Vimbu svētkos” ieskandinās Iecavas folkloras kopa “Tarkšķi”, bet par svētku tradīcijām, mīklām, ticējumiem, rotaļām, olu ripināšanu un citām saulgriežu izdarībām rūpēsies “Kašera sapņu fabrika”. Tāpat svētkos darbosies pirts un kublu nomas pakur.lv putnu būrīšu darbnīca, būs iespēja izkarsēties raganiņu pirtī, vērot krāsainu burbuļu šovu, iepirkties tirdziņā, kā arī iesaistīties citās aizraujošās aktivitātēs.

Par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies dabas draugs un makšķernieks Roberts Gobziņš. Svētku apmeklētājus priecēs arī viena no Latvijas spilgtākajām jaunajām dziedātājām – šarmantā Elza Rozentāle, muzikāli aizraujošu priekšnesumu sniegs multiinstrumentālists Gints Cālītis, kā arī uz skatuves kāps Horens un Speiss no pašmāju regeja apvienības “RIGA Reggae”.

Aicinām 21. aprīlī doties uz Bausku, Mūsas upes krastu, lai ģimeniski, aktīvi un izglītojoši pavadītu jau trešos “Vimbu svētkus”, kā arī atzīmētu Pirmās Lieldienas!

Satiksmes ierobežojumi: no 18. aprīļa plkst. 09.00 līdz 22. aprīļa plkst. 18.00 tiks slēgts Krasta ielas posms gar stadionu, bet pasākuma norises dienā – 21. aprīlī no plkst. 05.30 līdz plkst. 19.30 transportlīdzekļu kustība nebūs iespējama Krasta ielas posmā no Sporta līdz Skolas ielai. Lūdzam apmeklētājus uz svētkiem doties ar kājām vai nepieciešamības gadījumā automašīnas novietot pilsētas stāvlaukumos, kā arī neatstāt tās Krasta ielas vai tuvējo ielu ceļmalās, bloķējot privātmāju iedzīvotāju iebrauktuves. Tāpat lūdzam apmeklētājus ņemt vērā, ka pasākuma norises vietā nebūs iespējams nokļūt, ejot cauri pilsētas stadionam.

“Vimbu svētkus” atbalsta Zivju fonds.

 

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*