Bauskā atzīmēta barikāžu aizstāvju atceres diena

Svētdien, 21. janvārī, Bauskā norisinājās barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi. Laukumā pie Bauskas novada domes biedrība “Latviešu karavīrs” rekonstruēja uzbrukumu Latvijas Iekšlietu ministrijas ēkai, kuru 1991. gadā apsargāja arī Bauskas rajona milicijas darbinieki.

Bauskas novada domes laukuma noformēšanā atceres pasākumā tika izmantoti elementi, kas ļāva noprast barikāžu laika noskaņu – tika izvietota smagā tehnika, iekurti ugunskuri, kā arī atskaņoti tā laika radio ieraksti. Atmiņu stāstos par 1991. gada 20. janvāra notikumiem un sajūtām dalījās to dalībnieki – Renārs Zaļais un Valērijs Markūns. Šie un vēl citi tā laika Bauskas milicijas darbinieki atradās Iekšlietu ministrijas ēkā un pret omoniešiem pašaizliedzīgi un varonīgi aizstāvēja Latvijas valsti. Abi notikuma līdzdalībnieki uzrunas laikā uzsvēra, cik mūsdienās ir būtiski stāstīt jaunatnei par Latvijai nozīmīgiem notikumimem un šīs vēstures liecības nodot tālāk ģimenē.

Biedrība “Latviešu karavīrs” tā laika notikumus atainoja teatralizētā barikāžu laika notikumu rekonstrukcijā, kurā speciālās militārās vienības OMON uzbrucēji mēģināja ieņemt Bauskas novada domes ēku, kuru aizstāvēja milicijas formās tērpti vīri. Biedējošu un satrauktu atmosfēru apmeklētāju vidū radīja skaļie šāviņi, uzbrucēju maskās aizklātās sejas un kliedzieni. Novēlot Latvijas valstij vairs nekad nepiedzīvot šāda veida notikumus, Valērijs Markūns uzrunā sacīja: “Šodien tas ir teātris un labi vien, ka tā!”

Atceres dienas notikumu izskaņā Bauskas Kultūras centrā izskanēja latviešu leģendārās rokgrupas ”Līvi” koncerts, kurā kopā ar klausītājiem tika izdziedātas spilgtākās spēka dziesmas, kā “Dzimtā valoda”, “Zābaku dziesma”, “Ozolam” un daudzas citas.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*