Bauskā jau otro gadu norisināsies “Vimbu svētki”

Bauskā, vienā no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, 15. aprīlī jau otro reizi norisināsies pasākums visai ģimenei – “Vimbu svētki”, kur laikā no 10.00 – 15.00 notiks labas gribas makšķerēšanas sacensības, kā arī dažādas aktivitātes dāmām un bērniem.

“Pasākuma galvenā iecere ir agrā pavasarī radīt svētkus visai ģimenei, lai kopīgi atpūstos un iesaistītos izglītojošās nodarbēs. Kamēr makšķerēšanas entuziasti dodas upē, tikmēr dāmas un bērni varēs piedalīties citās aktivitātes, lai visa ģimene šajā skrejošajā laikmetā varētu svētdienā būt kopā,” stāsta “Vimbu svētku” organizētāja Līga Stankeviča.

Ikviens interesents, ievērojot saistošos noteikumus, varēs piedalīties labas gribas makšķerēšanas sacensībās. Bauskas Kultūras centrs katram sacensību dalībniekam, kurš makšķerēs pasākuma norises vietā (A zonā Krasta ielā) dāvās bezmaksas makšķerēšanas licenci, kas būs derīga pasākuma dienā, vietā un norises laikā. Dalībniekiem, kuri vēlēsies makšķerēt citviet, bezmaksas karte netiks piešķirta. Ar licenci pieļaujamais nomakšķerēto zivju skaits paliek nemainīgs – astoņas vimbas. Tāpat atgādinām, ka makšķerēšanai publiskos ūdeņos nepieciešama derīga makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karte. Karte var nebūt personām, kas jaunākas par 16 un vecākas par 65 gadiem, kā arī personām ar invaliditāti. Makšķerēšana atļauta gan ar gruntsmakšķeri, gan ar pludiņmakšķeri.

Lai pretendētu uz balvām un piemiņas veltēm, visu zonu makšķerniekiem obligāti jāreģistrējas pasākuma norises vietā – Krasta ielā. Dalībnieku reģistrācija ilgs no plkst. 9.00 līdz 12.00.

Labas gribas makšķerēšanas sacensības norisināsies no plkst. 10.00 līdz 14.00, bet apbalvošana no pulksten 15.00. Sacensību uzvarētājiem un katram to dalībniekam būs sarūpētas vērtīgas balvas no „N-G mix” un citiem makšķernieku vidū atzītiem specializētiem veikaliem. Tāpat tiks piešķirtas arī veicināšanas balvas jaunākajam un vecākajam labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībniekam, kā arī dāmai, kura būs noķērusi brangāko lomu. Svētku iespaidīgākos lomus palīdzēs noteikt pasākuma vadītājs – makšķernieks un dabas pētnieks Māris Olte. Tāpat lekcijās un individuālās sarunās par zivsaimniecību, ekoloģiju, rekreāciju dabā, makšķerēšanu, kā arī citām saistošām tēmām informēs pasaules čempions makšķerēšanā Pēteris Lideris un zinātnieks Matīss Žagars.

Kamēr vīri būs aizņemti pierādot savas prasmes labas gribas makšķerēšanas sacensībās, tikmēr dāmas un bērni apsildāmās teltīs varēs iesaistīties dažādās nodarbēs.

Biedrība “Homo ecos” parūpēsies par dažādām radošām un izglītojošām aktivitātēm jaunākajiem pasākuma apmeklētājiem. Bērni varēs vērot leļļu teātri “Upe”, radošajās darbnīcās no otrreiz izmantojamiem materiāliem izgatavot lugas varoņus, makšķerēt zivis, spēlēt atmiņas spēli par vidi ietekmējošiem paradumiem, kā arī piedalīties viktorīnā par Latvijas zivju un upju aizsardzību.

Sarunu teltī bloga “Seek the simple” autori Laura un Andis Arnicāni stāstīs par veidiem kā padarīt videi draudzīgus savus ikdienas paradumus, iepazīstinās ar “zero waste” filozofiju, kā arī atklās ēdienreižu plānošanas pamatprincipus.

Par muzikālo noformējumu visas dienas garumā rūpēsies dabas draugs un makšķernieks Roberts Gobziņš, priekšnesumu sniegs grupa “Santehniķi”, kas spēlē instrumentu darinātu no caurulēm, kā arī pirmo reizi Bauskā uzstāsies džezfanka grupa “Very Cool People”.

Svētkos darbosies īpaši pielāgota virtuve, kur makšķernieku noķertās vimbas pēc tradicionālās Bauskas receptes tiks apstrādātas un sagatavotas kūpināšanai. Par zivju dūmošanu atbildīgi būs sava amata lietpratēji – kūpinātavas abas.lv. Turklāt katrs pasākuma apmeklētājs, iesaistoties svētku aktivitātēs, saņems taloniņu, kuru dienas laikā varēs apmainīt pret svaigi un gardi kūpinātu vimbu.

Šī brīža laika prognozes 15. aprīlim ir ļoti iepriecinošas, tomēr jāņem vērā, ka laikapstākļi pavasarī var ātri un krasi mainīties. Tamdēļ aicinām apmeklētājus ģērbties laikapstākļiem un svētku norises vietai atbilstoši – lieti var noderēt gumijas zābaki, lietusmētelis, cepure, šalle, siltas virsdrēbes un arī saules brilles.

Svētku norises dienā no plkst. 06.00 – 16.00 satiksmei tiks slēgta Krasta iela posmā no Sporta līdz Skolas ielai, kā arī uz Krasta ielas nebūs iespējams novietot automašīnas. Tāpat no 14.04.18. no plkst. 11.00 līdz 15.04.18. plkst. 20.00 tiks slēgts Krasta ielas posms gar stadionu. Aicinām iedzīvotājus doties uz pasākumu kājām, atstājot auto mājās vai kādā no Bauskas stāvvietām – pie lielveikala RIMI, pie Bauskas pilskalna, uz Pilskalna ielas vai citviet pilsētā.

Pasākumā būs iespēja iegādāties dažādus gardumus un amatnieku darinājumus mājražotāju tirdziņā, piedalīties aizraujošās aktivitātēs, copēt un baudīt uz vietas kūpinātas vimbas.

  1. aprīlī tiekamies Bauskā – pasākumā visai ģimenei “Vimbu svētki”!

Svētki tapuši ar Valsts zivju fonda atbalstu.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*