Bauska – festivālu un svētku pilsēta

Pērnais gads Bauskā un novadā bija piepildīts ar dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, kas pulcēja ne tikai baušķeniekus, bet arī pilsētas viesus. Šogad bagātīgajam norišu klāstam pievienojušies vēl jauni notikumi. Detalizēta informācija par pasākumiem vēl sekos, taču jau tagad aicinām iepazīties ar šī gada norisēm.

Tā kā Bauska ir viena no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, tad šogad tiks turpināta pērn aizsāktā tradīcija – atklāt vasaras kultūras un izklaides sezonu pasākumā visai ģimenei – “Vimbu svētki”. Apmeklētājus priecēs dzīvā mūzika, būs iespēja nobaudīt dūmotavās kūpinātas vimbas, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātes. Copes meistari, piedaloties labas gribas makšķerēšanas sacensībās, cīkstēsies par brangākās vimbas nomakšķerēšanu, kas savukārt garantēs iespēju laimēt vērtīgas balvas. Pasākumu vadīs dabas pētnieks Māris Olte.

Katru gadu Bauskas novada svētki notiek kādā no novada pagastiem, ļaujot iepazīt ainaviski bagāto novadu un nozīmīgākās apskates vietas – iepriekš apciemota Bruknas muiža un Ribbes dzirnavas. Šogad svētki notiks 26. maijā Vecsaules pagasta Jaunsaulē, kur amatiermākslas koncertprogrammā būs iespēja ielūkoties gaidāmajos Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, vērot viesmākslinieku uzstāšanās, kā arī piedalīties citās svētku norisēs.

Bauskas Pilskalna parka estrādē 2. jūnijā notiks motokloba “Bucefals” 20 gadu jubileja, kur rūks ne tikai kluba biedru, bet arī to draugu motocikli, skanēs dzīvā mūzika un gaidāmas dažādas tematiskas norises.

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē – to un vēl vairāk piedāvā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls “Zobens un lemess”, kas šogad no 15. līdz 17. jūnijam pirmo gadu notiks Bauskas Pilskalna parka estrādē. Festivālā gaidāms grupas “Skyforger” lielkoncerts, kurā pilnā apjomā izskanēs grupas albuma “Kauja pie saules” skaņdarbi. Biļetes: ticketshop.lv

Šis gads Bauskas kantrī festivālam ir īpaši nozīmīgs, jo šogad 13. un 14. jūlijā tas atzīmēs 20 gadu jubileju. Jubilejas gadā festivāla apmeklētājus priecēs pašmāju un ārvalstu kantrī mūzikas izpildītāji, dažādas tematiskas aktivitātes, kā arī kantrī festivālam raksturīga atmosfēra.

Senās mūzikas festivālā “Vivat Curlandia!” 21. un 22. jūlijā vadošie Latvijas senās mūzikas meistari, kā arī viesmākslinieki no ārzemēm spēlēs Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laikam raksturīgus skaņdarbus, kā arī iepazīstinās apmeklētājus ar šim laikam raksturīgiem mākslas šedevriem.

Senioru deju festivāls “Annas danči”, kas norisināsies jau septīto reizi, šogad dejotājus pulcēs 21. jūlijā Bauskas Pilskalna parka estrādē. Kā ierasts, arī šogad tajā piedalīsies talantīgi un aizrautīgi senioru deju kolektīvi no visas Latvijas.

Īpaši jāizceļ 4. un 5. augusts, kad Bauskas Pilskalna parka estrādē jau otro reizi norisināsies gaidītākais vasaras notikums Bauskā – mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TASTE”. Arī šogad apmeklētājus gaidīs Latvijā iecienītu mūziķu uzstāšanās, sportiskas aktivitātes, aizraujošas nodarbes un vienkārši laba atpūta visai ģimenei! Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs un tiešsaistē.

Vasaras sezonas izskaņa tiks atzīmēta Bauskas vecpilsētas pagalmu un putras godēšanas svētkos, kas šogad notiks 8. septembrī. VIII Pagalmu svētkos un VI Putras godēšanā varēs iepazīties ar vēl svētkos neredzētiem Bauskas vecpilsētas pagalmiem, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, iepirkties Zemgales dižtirgū, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*