Bauskā pie represēto piemiņas ansambļa piemin komunistiskā genocīda upurus

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres brīdis pie represēto piemiņas ansambļa Brīvības bulvārī notika 14.jūnija lietainā pēcpusdienā. Ļaudis pulcējās, lai noliktu ziedus, vienotos klusuma brīdī un godinātu tos, kam šī diena ir traģisku atmiņu vīta. 

Klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Aivars Siliņš, pieminot notikumus, kas ir atstājuši nozīmīgu ietekmi uz nacionālo apziņu, stiprinājuši tautu un mudinājuši sargāt savas saknes. Ar runu pagodināja arī Bauskas novada domes deputāts un vēsturnieks Raitis Ābelnieks un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs. Piemiņas brīdi muzikāli papildināja flautiste Madara Misiņa un pianists Jānis Misiņš.

14. jūnijs ir diena, kad latviešu tauta pulcējas pie pelēkajiem atmiņu akmeņiem, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju.  Šodien viņi ir sirmgalvji, bet toreiz  – pusaudži, bērni un izsūtījumā dzimušie bērni, kas līdz ar vecākiem tika izsūtīti tālu prom no mājām.

Foto: Lelde Feldmane-Zajarska

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*