Bauskā pirmo reizi notiks festivāls “Bauska TasTe”

No 5. līdz 6. augustam Bauskas Pilskalna parka estrādē pirmo reizi norisināsies mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei – “Bauska TasTe”.

Festivālā “Bauska TasTe” uz divām skatuvēm uzstāsies Latvijā pazīstami mākslinieki kā “Skyforger”, Intars Busulis un Abonementa orķestris, “Carnival Youth”, Fēlikss Ķiģelis, Normunds Rutulis, Pēteris Upelnieks, “Pērkons”, “Dakota”, “Franco Franco”, “AK69”, radio SWH raidījuma “Priekšnams” muzikālās apvienības, kā arī citi mākslinieki.

“Tā kā Bauska pamazām ir izaugusi no pilsētas svētkiem, mums radās ideja par pilsētas festivālu. Mūsu mērķis ir piedāvāt kvalitatīvu kultūras programmu dažādiem vecumiem un interesēm, uzaicinot māksliniekus, kas Bauskā vēl nav uzstājušies. Vēlamies apmeklētājiem iedot ko jaunu – nebijušu formātu un aizraujošu programmu,” stāsta festivāla organizatore, Bauskas Kultūras centra pasākumu producente Līga Stankeviča.

Lai arī “Bauska TasTe” norisināsies gleznainajā Bauskas Pilskalna parkā, festivāla norises aptvers arī pilsētu un tās tuvējo apkārtni. Bauskas Rātslaukumā notiks “Ghetto Basket” ielu basketbola posms, sestdien startēs orientēšanās sacensību organizētāja “Magnēts” rīkots rogainings, kurā dalībnieki varēs iepazīt trīs piļu – Bauskas, Rundāles un Mežotnes, kā arī trīs upju – Mūsas, Mēmeles un Lielupes apkārtni, bet Bauskas pilī apmeklētāji varēs vērot paukošanās turnīru. Lai iepazītos ar Bausku, ikviens būs aicināts izstaigāt Bauskas TIC sagatavoto maršrutu “Atklāj Bausku no jauna”, kura uzdevumu izpilde garantēs iespēju piedalīties konkursā un saņemt Bauskas TIC sarūpētu dāvanu.

“Ceram, ka festivāls uzrunās ne tikai baušķeniekus, bet arī citu novadu iedzīvotājus. Vēlamies veicināt kultūrtūrisma attīstību, parādot Bauskas skaistākas vietas un apskates objektus. Festivāls “Bauska TasTe” ir viens no pirmajiem soļiem, Bauskas kā festivālu pilsētas ceļā,” par iecerēm stāsta Līga Stankeviča.

Biļetes pieejamas Bauskas Kultūras centra kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī internetā. Biļetes cena iepriekšpārdošanā – 10 EUR, festivāla dienā biļetes uz vietas būs dārgākas. Pensionāriem, uzrādot apliecību, cena nemainīga – 5 EUR, bērniem līdz 14 gadu vecumam un personām ar invaliditāti ieeja bez maksas.

Pirkt biļeti

Festivāla teritorijā atradīsies arī telšu pilsētiņa un autostāvvieta. Nakšņošana telšu pilsētiņā izmaksās vien 3 EUR no personas, automašīnas novietošana festivāla teritorijas stāvvietā – 3 EUR no auto.
Pasākuma dienā uz vietas būs iespējams norēķināties gan par telts vietu, gan autostāvvietu.

Seko jaunumiem festivāla Facebook lapā!

Pastāsti citiem:
 • Komentāri (4)

 • Nē – Bauska TasTe

  Jūs to nopietni? Tagad, lai nosvinētu pilsētas svētkus, būs jāmaksā?!!! Pilnīgs absurds! Kapēc gan nevar svinēt kā katru gadu? Ābelnieku ievēlēja un tagad viņš grib nopelnīt??? Ok, pilsētas svētkos daudzi piedzeras un rīko nekārtības, tad tagad ierobežos teritoriju, kurā varēs ārdīties + iekasēs naudu, lai novērstu bojājumus. :@

  • BKC

   Kādreizējie Bauskas svētki ir izauguši par mūzikas un aktīvās atpūtas festivālu visai ģimenei “Bauska TasTe”. Festivāla mērķis ir nodrošināt augstas kvalitātes kultūras programmu dažādiem vecumiem un interesēm, uzaicinot māksliniekus, kas Bauskā vēl nav uzstājušies. Vēlamies baušķeniekiem dāvāt vēl nebijušu notikumu – festivālu ar ievērojamiem Latvijas mūziķiem un dažādām aktivitātēm divu dienu garumā, kas ir iemesls, kāpēc šogad par apmeklējumu būs jāmaksā.
   No 9. jūnija līdz 12. jūlijam vietējiem iedzīvotājiem bija iespēja iegādāties biļetes Bauskas Kultūras centra kasē par īpašo cenu – 5 EUR. Tas tika izziņots gan internetā, gan presē. Arī šobrīd pensionāri biļetes var iegādāties par 5 EUR, bet personas ar invaliditāti un bērni līdz 14 gadu vecumam no maksas ir atbrīvoti. “Bauska TasTe” ieejas biļetes palīdz atsvērt ar festivālu saistītos izdevumus, tostarp tehnisko nodrošinājumu, mūziķus, aktivitātes u.tml.
   Jāatzīmē, ka ne Bauskas novada dome, ne Ābelnieka kungs, ne Bauskas Kultūras centrs, kas ir pasākuma organizators, no festivāla peļņu negūst.

 • sanita

  kuru censaties apmanit negust pelnu…pasi sevi smidiniet? ha.cilveki nav mulki. a ko darit gimenem (daudzbernu)ja viniem tadas naudinas nau un pasakums izpaliek?nu gan pilsetas svetki.lielie duzi tik doma pa sevi un ka vairak nopelnit…bauska iet uz grunti…ja viniem butu tada iespeja pardodu bausku arzemniekirm.. :-@

  • BKC

   Festivāls pirmajā gadā peļņu nav guvis.
   Bērniem līdz 14 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bija bez maksas. Savukārt ieejas biļetes cenu mēģinājām nodrošināt pēc iespējas zemāku. Nākotnē turpināsim strādāt, lai festivāla piedāvājumu pilnveidotu, kā arī nodrošinātu svētkus pilsētā.

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

 • vārds *

 • e-pasts *

*